Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Politechnika poległa w derbach Częstochowy

II liga K: Politechnika poległa w derbach Częstochowy

Udanie zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego siatkarki AJD Częstochowianki. Zawodniczki spod Jasnej Góry pokonały przed własną publicznością rywala zza miedzy i dzięki temu utrzymały kontakt z czołówką.

Premierowa odsłona była najbardziej wyrównana. Od pierwszego gwizdka sędziego żadna z drużyn nie mogła narzucić rywalkom swojego stylu gry (8:8). W połowie seta nieznaczną przewagę osiągnęły akademiczki (17:15, 20:21). – Trybuny zapełniły się do ostatniego miejsca i może dlatego moje zawodniczki rozpoczęły seta bardzo nerwowo. W grze mojego zespołu widać było ogromne napięcie – przyznał Adam Łyczko, szkoleniowiec AJD. Końcówka pierwszej partii należała jednak do jego podopiecznych. Gospodynie najpierw objęły dwupunktowe prowadzenie (24:22), a w końcówce zachowały chłodną głowę i po grze na przewagi rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

Początek drugiej partii znów należał do siatkarek Politechniki, które rozpoczęły od prowadzenia 5:4. Miejscowe jednak nie zamierzały się poddawać i w krótkim czasie sytuacja zmieniła się niczym w kalejdoskopie. W ekipie Częstochowianki kapitalne zawody rozgrywała Kamila Świech, która swoimi zagrywkami siała popłoch w szeregach akademiczek. W krótkim czasie gospodynie odskoczyły ze stanu 14:13 na 24:14 i pewnie wygrały drugą odsłonę. – Jestem bardzo zadowolony z postawy Oliwii Migoń, Wiesi Siudy i Oli Szymczak. Dziewczyny zagrały bardzo dobrze zarówno w bloku, jak i w ataku – komplementował swoje zawodniczki Adam Łyczko.

Trzecia część meczu to przysłowiowa kropka nad i. Siatkarki Częstochowianki prowadziły od początku do końca (2:1, 7:3), powiększając swoją przewagę z każdą kolejną akcją (12:5, 14:8). Mocną stroną miejscowych była zagrywka oraz blok. Gospodynie równie dobrze spisywały się w przyjęciu, dzięki czemu mogły pozwolić sobie na kombinacyjne akcje, zwłaszcza na środku. Częstochowianka zwyciężyła w trzecim secie 25:15, a w całym secie 3:0, dzięki czemu zapisała trzy cenne punkty na swoim koncie.

Podopieczne Adama Łyczki po pierwszej serii spotkań uplasowały się na trzeciej pozycji, mając tyle samo punktów, co wyprzedzające je zespoły z Gliwic i Katowic. Co ciekawe, siatkarki spod Jasnej Góry wygrały zarówno ze śląskimi akademiczkami, jak i Sokołem 43 AZS AWF, a trzy dotychczasowe porażki poniosły z niżej notowanymi rywalkami.

Częstochowianka Częstochowa – AZS Politechnika Częstochowska 3:0
(27:25, 25:14, 25:15)

Częstochowianka: Siuda, Kwasowska, Szymczak, Piątek, Świech, Migoń, Kurek (libero) oraz Mroczek, Kmiecik, Lipińska, Rymel i Loch
Politechnika: Wożnica, Pala, Knużyńska, Staszczyk, Pabian, Gołąbek, Bakowska (libero) oraz Stępień, Jędrys-Szynkiel, Jasiewicz, Strączyńska i Olczyk