Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Politechnika pokonała Łęczycę

II liga K: Politechnika pokonała Łęczycę

Siatkarki Imtech AZS Politechniki Warszawskiej wygrały na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek drugiej ligi kobiet z MMKS-em Łęczyca 3:1. Było to siódme zwycięstwo stołecznych siatkarek w tym sezonie.

Po dosyć wyrównanym początku pierwszego seta, zawodniczki Politechniki wrzuciły wyższy bieg i odjechały swoim przeciwniczkom w połowie partii. Z dobrej strony pokazały się Sandra Brudzińska oraz Anna Szerszeńska, które pewnie atakowały i zagrywały. Set zakończył się wynikiem 25:20.

Druga odsłona to świetna gra wszystkich zawodniczek. Sygnał do dobrej gry znowu dała Brudzińska, która swoją mocną zagrywką rozbijała przeciwniczki. Podwójna zmiana na parę Bojko-Zaciek okazała się pozytywna. Siatkarki z Łęczycy mimo ambitnej postawy dopiero w końcówce seta postawiły się Politechnice. Stołeczne wygrały 25:16.

Po gładko wygranej drugiej partii siatkarki z Warszawy wyraźnie się rozluźniły. Od stanu 6:6 zawodniczki Politechniki zrobiły siedem błędów, co zaowocowało wysokim prowadzeniem Łęczycy. W końcówce seta urazu kolana dostała dobrze spisująca się w tym spotkaniu Sandra Brudzińska. Mimo pościgu i wyrównanej gry to Łęczyca pewnie wygrała 25:18.

Czwarta i jak się okazało ostania odsłona, rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia Politechniki. Mimo walki, zawodniczki z Łęczycy nie miały w tym secie wiele do powiedzenia i wyraźnie przegrały 25:20. Bohaterką dwóch ostatnich akcji okazała się Monika Scecewicz, która po blisko półtorej godzinie weszła na boisko i najpierw zablokowała środkową MMKSu, a chwilę później zakończyła mecz pewnym atakiem. Siatkarki AZS Politechniki wygrały całe spotkanie 3:1.

Cieszymy się z kolejnej wygranej, ale nasza gra tylko fragmentami wygląda dobrze. Nadal robimy przestoje i seriami tracimy punkty. Wszystkie zawodniczki zagrały dziś na przyzwoitym poziomie i na pochwały zasługuje cały zespół. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była zagrywka. Zarówno Sandra Brudzińska, Gosia Zaciek jak i inne zawodniczki wykonywały ten element bardzo pewnie. Jestem usatysfakcjonowany, chociaż bez kilku uwag się nie obędzie – mówił po meczu trener Robert Strzałkowski.

Imtech AZS Politechnika Warszawska – MMKS Łęczyca 3:1
(25:20, 25:16, 25:18, 25:20)

AZS Politechnika: Pilarek, Szerszeńska, Pietrzyńska, Brudzińska, Gancarczyk, Piekut, Snopkiewicz (libero) oraz Mielczarek, Zaciek, Bojko i Scecewicz