Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Biało-czerwoni skuteczniej w ataku, polski blok zatrzymał Serbów

Biało-czerwoni skuteczniej w ataku, polski blok zatrzymał Serbów

Podobnie jak w swoim pierwszym meczu na PŚ podopieczni Andrea Anastasiego zaprezentowali wysoką efektywność zagrań w ataku, dodając dobrą grę w bloku. Najskuteczniejszym i jednocześnie najlepiej punktującym z Polaków był Zbigniew Bartman.

Pod względem zdobyczy punktowych liderem wśród podopiecznych Andrea Anastasiego w ostatnim meczu biało-czerwonych był Zbigniew Bartman. Na przestrzeni trzysetowego spotkania polski atakujący zdobył 21 oczek, kończąc 18 akcji w ataku na 34 próby, otrzymując notę za efektywność zagrań na poziomie 52,94%. Drugi w klasyfikacji punktujących był wybrany MVP spotkania Michał Kubiak, jednak średnia skuteczność zagrań w ataku Kubiaka nie przekroczyła 50% – 12 oczek w 27 atakach dało rezultat 44,44%. Zespołowo podopieczni Andrea Anastasiego punktowym atakiem zakończyli 52 ze 105 zagrań, uzyskując średnią notę 49,52%. Efektywność zespołowa rywali znacznie niższa, Serbowie atakowali ze średnią skutecznością ok. 39%, lider swojego zespołu – Ivan Miljković zakończył spotkanie z notą 44,44% i 15 punktami na koncie, z czego 12 było efektem właśnie skutecznych zagrań w ataku. Pozostali Serbowie nie przekroczyli progu 40% skuteczności w ataku. Milos Nikić przy 7 punktowych zagraniach uzyskał wynik 31,82%.

Przy dość znacznej przewadze biało-czerwonych w ataku, podobnie kształtowały się wyniki obu ekip w elemencie bloku. Serbskich atakujących najczęściej powstrzymywali Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek, zdobywcy odpowiednio sześciu i pięciu punktów. Po dwa oczka do wyniku zespołu dodali Michał Winiarski i Zbigniew Bartman, jeden skuteczny blok na swoim koncie zapisał Michał Kubiak. Przy 16 blokach punktowych średnia biało-czerwonych wynosiła 4 punkty na set, przy wyniku Serbów 3,5 punktu w partii. W zespole trenera Kolakovicia najczęściej punktowali Miljković, Podrascanin i Nikić (po 3 punkty).

Również w polu serwisowym swoją obecność dość mocno zaznaczyli biało-czerwoni, łączny dorobek Polaków to osiem asów serwisowych. Najwięcej problemów serbskim przyjmującym sprawił zdobywca trzech punktów – Marcin Możdżonek, dwa punkty dodał Michał Kubiak, po jednym oczku Piotr Nowakowski, Zbigniew Bartman i Michał Winiarski. Element zagrywki był kolejnym potwierdzającym przewagę naszej reprezentacji, Serbowie zdobyli w ten sposób 4 oczka, trudno jednak wskazać lidera w gronie podopiecznych trenera Kolakovicia.Dobrą dyspozycję Polaków w elemencie zagrywki potwierdzają także statystyki oceniające procent perfekcyjnego przyjęcia rywali. Ogólny wynik zespołowy Serbów to 38,64%, przy ponad 50%-skuteczności biało-czerwonych. Indywidualnie najlepiej wyglądały rezultaty Michała Kubiaka i Michała Winiarskiego, którzy przyjmowali z efektywnością na poziomie, odpowiednio 53,85% i 50%. Podczas gdy najlepszy z Serbów – Nikola Kovacevic- zakończył mecz ze średnią 42,31%.

POLSKA                                                            SERBIA

Punkty:
1. Zbigniew Bartman 21 pkt.                     1. Ivan Miljkovic 15 pkt.
2. Michał Kubiak 15                                  2. Dragan Stankovic 13
3. Piotr Nowakowski 14                             3. Milos Nikic 11

Atak:
1. Zbigniew Bartman 18 pkt.                     1. Ivan Miljkovic 12 pkt.
2. Michał Kubiak 12                                  2. Dragan Stankovic 10
3. Michał Winiarski 9                                 3. Milos Nikic 7

Blok:
1. Piotr Nowakowski 6 pkt.                       1. Ivan Miljkovic 3 pkt.
2. Marcin Możdżonek 5                             2. Marko Podrascanin 3
3. Michał Winiarski 2                                3. Milos Nikic 3

Zagrywka:
1. Marcin Możdżonek 3 pkt.                      1. Milos Nikic 1 pkt.
2. Michał Kubiak 2                                   2. Marko Podrascanin 1
3. Piotr Nowakowski 1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved