Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Andrea Anastasi: Pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie

Andrea Anastasi: Pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie

fot. archiwum

Drugi dzień Pucharu Świata okazał się szczęśliwy dla biało-czerwonych, którzy pokonali mistrzów Europy Serbię 3:1. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. Zawsze trudno jest grać z Serbią - powiedział po zakończonym spotkaniu Marcin Możdżonek.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Ważne jest to, że dziś wygraliśmy za trzy punkty. Wiemy, że każdy dzień w tym turnieju jest walką. Pokonaliśmy Serbię, jedną z najlepszych drużyn na świecie. Jeśli powiedzielibyście mi przed turniejem, że będziemy mieli sześć punktów po dwóch meczach z Kubą i Serbią, byłbym bardzo szczęśliwy.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): Dzisiaj poprawiliśmy naszą grę, ale to nie wystarczyło, aby wygrać. Jestem zadowolony z czwartego seta i energii, jaką wnieśli do zespołu młodzi zawodnicy. Było to ważne w perspektywie kolejnych spotkań.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. Zawsze trudno jest grać z Serbią. Momentami mieliśmy problem z koncentracją, ale zachowaliśmy uwagę i wygraliśmy.Piotr Nowakowski (środkowy reprezentacji Polski): Mecz był bardzo trudny. W pierwszym secie popełnialiśmy błędy, ale potem je wyeliminowaliśmy.

Michał Winiarski (przyjmujący reprezentacji Polski): Graliśmy dobrze. Mieliśmy chwile, kiedy traciliśmy 4-5 punkty z rzędu. Od tego momentu powinniśmy grać lepiej.

Ivan Miljković (kapitan reprezentacji Serbii): Czwarty set był bardzo wyrównany. Cieszę się, że coś się zmieniło od wczoraj. Jestem pewien, że od dziś znajdziemy dobry poziom gry i będziemy konkurować z innymi zespołami.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved