Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Strefa Siatkówki walczyła w turnieju dziennikarzy PGE PressBall 2011

Strefa Siatkówki walczyła w turnieju dziennikarzy PGE PressBall 2011

fot. archiwum

Dziennikarze Strefy Siatkówki w miniony weekend grali w Bełchatowie w pierwszym halowym turnieju dziennikarzy PGE PressBall 2011. W imprezie rozgrywanej w hali Skry Bełchatów wzięło udział 12 ekip, a nasi koledzy i koleżanka zajęli szóstą lokatę.

Drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek, podzielono na cztery grupy po trzy zespoły w każdej z nich. Formuła turnieju była tak ułożona, że o medale mogli zagrać tylko zwycięzcy grup, drużyny z drugich miejsc walczyły o miejsca 5-8, pozostałe ekipy o lokaty 9-12. Niebagatelne znaczenie miało zatem losowanie, które decydowało o przeciwnikach w fazie grupowej.

Każda drużyna trafiła pod skrzydła trenera z PGE Skry Bełchatów. Szkoleniowcem siatki.org został Maciej Bartodziejski, na co dzień drugi trener mistrzów Polski.

Strefa Siatkówki nie miała szczęścia w losowaniu, bo trafiła do grupy z bardzo mocną drużyną Media Płock, która, jak się później okazało, została triumfatorem turnieju PressBall. Po zwycięstwie z reprezentacją redakcji VolleyLife i zajęciu drugiego miejsca naszym reprezentantom pozostała walka o miejsca 5-8.Początek tej walki był udany, bo na początek drugiego dnia turnieju pokonaliśmy 2:0 ekipę Przeglądu Sportowego i nasi redaktorzy stanęli przed szansą na piąte miejsce. Ostatni mecz imprezy zaczął się bardzo pomyślnie, bo po zaciętej walce ekipie, która grała ze sobą pierwszy raz, udało się wygrać pierwszego seta z ekipą Salps Szczecin, która gra na co dzień w takim składzie w szczecińskiej lidze amatorów i była faworytem tego pojedynku. Niestety, w drugim secie gra Strefy się posypała i trzeba było walczyć w tie-breaku. Reprezentacja naszej redakcji nie sprostała szczecinianom i musiała zadowolić się miejscem w połowie turniejowej stawki.

Strefę Siatkówki w turnieju PressBall 2012 reprezentowali:
Edyta Bańka (Czerwionka-Leszczyny), Bartosz Borowiak (Zielona Góra), Mikołaj Lipowski (Łask), Cezary Makarewicz (Bydgoszcz), Patryk Polek (Olchowa k. Rzeszowa), Sebastian Solecki (Krosno), Bartosz Wencław (Łódź).

Warto dodać, że ekipa Strefy Siatkówki była jedną z niewielu drużyn złożoną z dziennikarzy pracujących dla jednej redakcji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved