Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: W Pucharze Polski górą Murowana Goślina

PP: W Pucharze Polski górą Murowana Goślina

W sobotnim meczu o ligowe punkty Chemik Police pokonał Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1, a w niedzielnym pojedynku, którego stawką był awans do dalszej rundy Pucharu Polski lepsze okazały się już podopieczne Krzysztofa Janczaka.

Już od początku spotkania ekipa z Murowanej Gośliny zaczęła nadawać ton wydarzeniom na boisku. Po akcji Magdaleny Fedorów, pomyłce Justyny Raczyńskiej i dobrej zagrywce Beaty Strządąły było 5:2. Policzanki co prawda zbliżyły się na jeden punkt (6:5), ale wkrótce w dużej mierze dzięki zepsutym zagrywkom, oraz pomyłkom w przyjęciu Chemika było już 13:8 i o czas poprosił Mariusz Bujek, po którym dwoma świetnym atakami popisała się Raczyńska (13:10), a po kolejnym udanym zagraniu tej zawodniczki było już tylko 14:12 dla gości, ale po drugiej stronie siatki dobrze dysponowana w polu zagrywki była Kinga Zielińska, która w tej części seta sprawiała tym elementem rywalkom spore problemy, a zwłaszcza Tamarze Kaliszuk, w którą były kierowane niemal wszystkie zagrywki, a po asie serwisowym zawodniczki Piecobiogazu było już 21:14. Do końca seta policzanki zdobyły już tylko jeden punkt, a trzy ostatnie ataki zakończyły Zielińska, Strządała i Fedorów.

Podrażnione porażką gospodynie, które rozpoczęły w składzie z Joanną Sową i Magdaleną Soter w miejsce Sobolewskiej i Kwiatkowskiej z wielkim animuszem rozpoczęły drugą część meczu i po dobrych zagrywkach Tamary Kaliszuk oraz atakach Magdaleny Soter i Katarzyny Bury prowadziły 4:0. Przyjezdne po ataku Fedorów i błędzie Chemika doprowadziły do stanu 5:4, a po nieudanym ataku Katarzyny Bury był już remis 7:7. Walki na boisku nie brakowało, a po nieudanym ataku Fedorów gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (12:10), ale szybko do remisu doprowadziła dobrze grająca Beata Strządała, która niedługo potem wraz z Alicją Malinowską po udanych akcjach sprawiła, ze to Murowana prowadziła 14:13, a po bloku na Tamarze Kaliszuk było już 17:15 dla gości. Policzanki miały problem ze skończeniem ataku, a rywalki wręcz przeciwnie i było 22:16, ale podopieczne Mariusza Bujka zerwały się jeszcze do walki, wzmocniły zagrywkę i po pomyłkach Beaty Strządały i akcji Kaliszuk tablica pokazywała wynik 23:21 i wszystko jeszcze było możliwe. Atak Strządały dał jej ekipie piłki setowe, ale policzanki doprowadziły do stanu 24:23. Tę część meczu zakończyła jednak udanym obiciem bloku Alicja Malinowska.

W trzecim secie na parkiecie ponownie zameldowały się Sobolewska i Kwiatkowska, ale policzanki, a konkretnie ostrzeliwana niemiłosiernie Tamara Kaliszuk miały olbrzymie problemy z przyjęciem. Przy stanie 4:0 na boisku w miejsce Kaliszuk zameldowała się Katarzyna Ostrowska, ale i ona miała problemy (5:0). Pierwszy punkt zdobył blokiem duet Bury/Soter. Policzanki robiły, co mogły, by odrobić straty, ale przeciwniczki grały bardzo pewnie, popełniały małą ilość błędów W polickim zespole ciężar gry wzięła na siebie głównie Katarzyna Bury wspierana od czasu do czasu przez obie środkowe, a po drugiej stronie siatki dalej skuteczna była Strządała, a dodatkowo uzupełniały ją Fedorów i Zielińska. Przy stanie 13:8, kiedy zablokowana została Bury Mariusz Bujek zdecydował się na powrót do Tamary Kaliszuk. Po atakach Bury i Kwiatkowskiej policzanki wkrótce przegrywały już tylko 16:13 i nie zamierzały oczywiście się poddawać, ale kilka minut później po autowym ataku Kaliszuk i zbiciu Zielińskiej było 21:16. Podopieczne trenera Janczaka spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, chociaż jeszcze zespół gospodyń próbowały poderwać Bury i Kwiatkowska, to po nieudanych atakach tej pierwszej Piecobiogaz mógł się cieszyć z awansu do kolejnej rundy PP.

Chemik Police –  Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3
(15:25, 23:25, 19:25)

Chemik: Sobolewska, Kwiatkowska, Duda, Bury, Kaliszuk, Raczyńska, Nickowska (libero) oraz Sowa, Soter, Ostrowska
Piecobiogaz: Fedorów, Zielińska, Dutkiewicz-Raś, Archangielskaja, Malinowska, Strządała, Wyrwa (libero)