Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Zwycięstwo BKS Bielsko-Biała

PlusLiga Kobiet: Zwycięstwo BKS Bielsko-Biała

Siatkarki BKS Bielsko-Biała pokonały w meczu 6. kolejki PlusLigi kobiet MKS Dąbrowa Górnicza. To dopiero trzecia wygrana w tym sezonie bielszczanek, które po niespecjalnym początku ligi zaczynają marsz w górę tabeli.

Bielszczanki w zdumiewającym stylu rozpoczęły spotkanie. Dzięki zablokowanym dwóm atakom Katarzyny Zaroślińskiej, szybko wywalczyły czteropunktową przewagę. Gospodynie roztrwoniły ją jednak błyskawicznie, dzięki bardzo skutecznej zagrywce Ivany Plchotovej. Czeszka szybko pozwoliła objąć Dąbrowiankom prowadzenie 10:5. Interwencje Mariusza Wiktorowicza nie przynosiły zamierzonych skutków, drużyna z Zagłębia raz po raz wykorzystywała nieskuteczne przyjęcie bialskiego zespołu. Taki stan trwał do momentu uzyskania przez przyjezdne dwudziestego punktu. W momencie wkroczenia na zagrywkę Klaudii Kaczorowskiej, szczęście uśmiechnęło się do brązowych medalistek mistrzostw Polski, które odrobiły sześciopunktową stratę, zrównując się "oczkami" z Tauronem. Końcówka seta przyniosła kibicom wiele emocji i wyrównaną walkę, która zwieńczona została blokiem Alexis Crimes na Izabeli Żebrowskiej.

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia dąbrowianek 4:0. Podobnie, jak i w pierwszym secie, interwencje Mariusza Wiktorowicza nie przynosiły rezultatu. Błędy własne w jego zespole mnożyły się, a sprytne rozegrania Frauke Dirickx oraz mocne ataki Charlotte Leys tylko powiększały przewagę zespołu Waldermara Kawki. Z biegiem spotkania coraz wyraźniej rzucała się w oczy słabsza dyspozycja libero BKS-u, Madaleny Bancekiej. Przy stanie 11:3 bialska drużyna zebrała się w sobie i ruszyła do kontrataku, wzorem pierwszego seta, aczkolwiek nie udawało im się doprowadzić do zmniejszenia pięciopunktowej różnicy między teamami. Mocne ataki Karoliny Ciaszkiewicz i zabójcza zagrywka amerykańskiej środkowej nie przyniosły oczekiwanych rezulatatów i zespół musiał się pogodzić z wyższością przyjezdnych rywalek.

Kolejna odsłona spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza – skuteczną grą bielskiego zespołu w zagrywce i ich szybko wypracowaną przewagą (7:3). Dopiero pojawienie się na boisku kapitan Tauronu, Magdaleny Śliwy, wyrównało spotkanie na tyle, że Aluprof zszedł na pierwszą przerwę techniczną już tylko z dwupunktową rezerwą nad rywalkami. Gdy swoją ciętą zagrywkę dołożyła do tego Klaudia Kaczorowska, zespół zaczął odbudowywać się, co zaowocowało wynikiem 12:6. Niebagatelną rolę w tym fragmencie gry odegrała Izabela Żebrowska, wprowadzając swoją punktową zagrywkę oraz środkowe drużyny z Zagłębia, które punktując i blokując doprowadziły do remisu 17:17. Interwencje Natalii Bamber-Laskowskiej uratowały gospodynie, doprowadzając je do wygranej w tej partii.

W ostatnim secie w miarę równa walka toczyła się do pierwszej przerwy technicznej, podczas której bielszczanki cieszyły się trzypunktową przewagą 8:5. Zwiększyły ją dzięki świetnej postawie Alexis Crimes w polu serwisowym. W tym momencie dąbrowianki zaczęły się zmagać ze sporymi problemami w przyjęciu, które, jak się później okazało, towarzyszyły im już do końca spotkania. Przy stanie 16:9 dla Aluprofu, gra podopiecznych Waldemara Kawki gwałtownie się odmieniła, dzięki przejęciu ciężaru gry przez Izabelę Żebrowską i Elżebietę Skowrońską. Obie zawodniczki dobrze zagrywały i atakowały, co przybliżyło ich zespół do bielszczanek (16:14). Dopiero powrót do skutecznej gry Klaudii Kaczorowskiej pozwolił "złapać" drugi oddech gospodyniom i doprowadzić do szczęśliwego dla nich wyniku 25:18.

MVP spotkania została najlepiej zagrywająca i punktująca, Klaudia Kaczorowska.

BKS Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:23, 16:25, 25:22, 25:18)