Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W Opolu lepsze gliwiczanki

II liga K: W Opolu lepsze gliwiczanki

W dziewiątej kolejce 2. grupy II ligi kobiet KŚ AZS Politechniki Śląskiej udał się do Opola po kolejne punkty w ligowej tabeli. Zawodniczki SMS LO 2 po raz kolejny okazały się gościnne i pozwoliły rywalkom na wywiezienie kompletu punktów.

Pomimo faktu, iż opolanki nie zdołały wygrać choćby jednego seta z zespołem Wojciecha Czapli, to kibice zgromadzenie w opolskiej hali nie mogli narzekać na słaby poziom meczu i brak emocji. W każdym secie młode siatkarki SMS-u podejmowały walkę z ekipą spadkowicza z I ligi i pokazały, że pomimo porażki, ich forma idzie w górę.

W pierwszym secie atut własnej hali wykorzystały gospodynie, które po asie serwisowym Marii Godlewskiej prowadziły 7:4. W kolejnych akcjach podopieczne Patryka Fogela dalej kontynuowały dobrą passę i nieco przed połową seta prowadziły 12:8. Przy tak korzystnym rezultacie gra opolanek załamała się, a bardziej doświadczone zawodniczki z Gliwic zaczęły odrabiać straty. Coraz większe problemy z odczytaniem wystaw Magdaleny Pietroczuk miały blokujące SMS-u i akademiczki ze Śląska objęły prowadzenie 16:14. W końcówce dobra postawa Ilony Molskiej i Marty Sikory pozwoliła doprowadzić do remisu 22:22, ale taki wynik był wszystkim na co było stać opolanki. AZS zdobył 3 „oczka" z rzędu i wygrał 25:22.

W drugiej odsłonie z wysokiego „c" rozpoczęły przyjezdne. Marlena Bębenek i jej koleżanki prowadziły 10:5, a następnie nawet 15:7. Opolanki co prawda nie poddały się i do końca seta dzielnie walczyły o odrobienie strat, ale przewaga rywalek była zbyt wysoka, by gospodyniom udało się jeszcze ugrać korzystny wynik w tej odsłonie. Ostatecznie set zakończył się wygraną AZS-u 25:18.

Początek trzeciego seta to dominacja SMS-u LO 2, który dzięki trudnym zagrywkom Dominiki Krupy zdołał wyjść na prowadzenie 5:0. Opolanki swoją przewagę stopniowo trwoniły w trakcie całego seta, aż wreszcie gliwiczanki dogoniły gospodynie przy stanie 15:15. Tak jak w pierwszej odsłonie na tablicy wyników widniał remis po 22, gdy opolanki znów się „zacięły" i nie potrafiły zdobyć 23 „oczka". AZS ponownie wygrał 25:22 i bez straty seta mógł wracać na Śląsk.

SMS 2LO Opole – KŚ AZS Politechnika Śląska 0:3
(22:25, 18:25, 22:25)

Po meczu powiedziały:
Marta Sikora, kapitan SMS-u: – Miałyśmy bardzo fajne tempo gry. Momentami czułam, że mam możliwość dobrze rozgrywać. Szczególnie wychodziło mi to z Nikolą Kandzią, która zagrała bardzo dobrze. Wierzyłyśmy, że możemy zagrać dobry mecz, jednak nie spodziewałyśmy się, że pójdzie tak dobrze.

Maria Godlewska, atakująca SMS-u: – Niestety jak zwykle w końcówkach sypie nam się gra. Widzimy jednak, że jest w grze poprawa. Na treningach dajemy z siebie wszystko i są tego efekty. Mi osobiście lepiej się gra w Opolu. Na wyjazdach nie czuję się zbyt dobrze.

źródło: inf. własna, sms.opole.pl