Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo Energetyka w trzech setach

I liga M: Zwycięstwo Energetyka w trzech setach

Przekonujące zwycięstwo odnieśli w konfrontacji z Krakowską Akademią Wanda Instal Kraków siatkarze z Jaworzna. Aby pokonać krakowskiego beniaminka, zespół Energetycznych potrzebował zaledwie trzech partii.

Dwa pierwsze punkty w spotkaniu zapisali goście z Krakowa, jednak MCKiS Energetyk szybko doprowadził do remisu, 2:2. Na tablicy wyników zapisały się kolejne wyrównania. Po udanym bloku gospodarzy było 5:5. Pewny atak Pawła Adamajtisa wyprowadził Jaworzno na stan 7:6. Niebawem, po zatrzymaniu na siatce Jacka Picia, zespół Sławomira Gerymskiego prowadził już trzema punktami, 10:7. Straty do dwóch zmniejszył atak Krzysztofa Ferka. Skuteczny na siatce Adam Michalski przyniósł ekipie z Jaworzna punkt na 13:11. Zawodnik ten był także bohaterem akcji na 15:13. Kolejny w tej partii skończony atak Pawła Adamajtisa dał stan 19:17. Po ciekawej akcji „oczko” na 23:19 zdobył Mateusz Wojtowicz. Seta zakończyła punktowa zagrywka Jaworzna, 25:20.

Partię drugą od autowego ataku rozpoczął Artur Kulikowski. Mocny atak Jacka Picia przyniósł wkrótce wynik 3:3. Wraz z kolejnymi akcjami goście uciekli na trzy punkty, 4:7. Po ósmym „oczku” zapisanym przez rywali o czas poprosił Sławomir Gerymski. Pewny atak Krzysztofa Ferka wysunął krakowian na 8:12. Niezrażeni siatkarze z Jaworzna starali się gonić wynik, jednak na niewiele im się to zdało – po bloku na Łabie było 12:16. Dopiero z czasem starania gospodarzy przyniosły wreszcie oczekiwany efekt – ku radości zgromadzonych kibiców MCKiS Energetyk wyrównał stan rywalizacji, 17:17. Nieskuteczny atak Damiana Dominika pozwolił jaworznickiej drużynie uciec na 21:19. Dwudzieste drugie „oczko” dorzucił Dominik Żmuda. W tym momencie na parkiecie pojawił się Łukasz Szablewski. Druga partia rozstrzygnęła się wynikiem 25:20.

Trzeci set rozpoczął się dla gospodarzy fatalnie – od kontuzji Władysława Olszowskiego, który opuścił parkiet zniesiony przez kolegów. Mimo tego faktu, MCKiS Energetyk nie stracił koncetracji i wyszedł na stan 3:1. Szósty punkt na 6:4 dał Energetycznym czujny na siatce Adam Michalski. Przy 8:4 z boiska zszedł Łukasz Szablewski, a powrócił Mariusz Syguła. Po chwili, przewaga zespołu z Jaworzna sięgnęła już pięciu punktów, 10:5. Autowy atak Michała Dzierwy nie pomógł gościom w niewelowaniu strat – 13:6. MCKiS Energetyk Jaworzno radził sobie coraz lepiej – po asie serwisowym Kamila Kwasowskiego było już 17:7. Zepsuta zagrywka Jacka Picia przyniosła stan 20:10. W końcówce tej partii w ładnej akcji ze środka siatki zameldował się Adam Michalski. Decydujący punkt na miarę wygranej zapisał Fitrzyk, 25:19.

MCKiS Energetyk Jaworzno – KA Wanda Instal Kraków 3:0
(25:20, 25:20, 25:19)

Wyjściowe składy:
MCKiS: Kwasowski, Olszowski, Adamajtis, Kozłowski, Michalski, Kulikowski, Sobczak (libero)
Wanda: Syguła, Pić, Tepling, Ferek, Łukasik, Domonik, Mrozowski (libero)

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl