Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Ostrowcu Świętokrzyskim górą krakowianki

I liga K: W Ostrowcu Świętokrzyskim górą krakowianki

fot. archiwum

Do akademickiego pojedynku doszło w Ostrowcu Św. gdzie w ramach 8. kolejki spotkań I ligi kobiet walczyły miejscowe AZS WSBiP KSZO i Armatura Eliteski AZS UE Kraków. Lepsze okazały się przyjezdne wygrywając gładko w trzech setach.

Z początku krakowianki miały spore problemy z oczytaniem gry miejscowych. W efekcie KSZO mogło spokojnie kończyć piłki na pojedynczym bloku i uzyskało kilkupunktową przewagę (8:5 i 13:9). Przyjezdne zaczęły od tego momentu odrabiać starty (12:13). Ciężar gry w ataku wzięła na siebie Agnieszka Starzyk-Bonach i nie myliła się. Ważnym momentem była seria zagrywek Iwony Kuskowskiej oraz Agnieszki Starzyk-Bonach (z wyskoku), które wyrządziły dużo szkody rywalkom. To znacznie ułatwiło ekipie Tomasza Klocka zadanie. Ostatni remis w tym secie zanotowano przy stanie 17:17. Potem na parkiecie dzieliły i rządziły już tylko krakowianki.

W drugim secie inicjatywa od początku należała do gości. Szybko wyszli oni na prowadzenie (10:5). KSZO zdołało wprawdzie zbliżyć się na jeden punkt (13:12), ale tego dnia wszystkie najważniejsze akcje padały łupem ekonomistek. Po dwóch atakach Agnieszki Starzyk-Bonach i dwóch błędach KSZO znów przyjezdne miały bezpieczną przewagę i mogły spokojnie skończyć seta.

W trzeciej partii miejscowe próbowały nawiązać walkę i momentami niewiele im brakowało, aby się zbliżyć do rywalek. Dzięki kilku dobrym blokom zniwelowały przewagę z 19:13 do 21:18. Na więcej krakowianki im już nie pozwoliły. Katem ostrowiczanek okazała się Magda Żochowska, która pewnie kończyła wszystkie piłki w ataku. MVP meczu została wybrana Lucyna Borek, która wyśmienicie spisywała się zarówno w przyjęciu jak i w obronie.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Armatura Eliteski AZS UEK 0:3
(19:25; 20:25; 19:25)Składy zespołów:
KSZO: Bernatowicz, Winogradowa, Tomisa, Kosiorowska, Chemiel, Król, Soja (libero) oraz Słonecka, Nowakowska, Mazur, Stefańska, Świerszcz
AZS: Kuskowska, Jaroszewicz, Żochowska, Baran, Połeć, Starzyk-Bonach, Borek (libero) oraz Ordak, Sachmacińska, Walawender

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki i tabela I ligi kobiet

źródło: azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved