Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wojciech Drzyzga: Nie można się poddawać

Wojciech Drzyzga: Nie można się poddawać

fot. archiwum

Reprezentacja Polski rozgrywki o Puchar Świata rozpocznie od meczów z Kubą, Serbią i Argentyną. Czy jest to dobry układ dla biało-czerwonych? - Układ jak układ. To nie ma znaczenia - tłumaczy Wojciech Drzyzga.

– Puchar Świata to taki turniej, w którym wszystkie mecze trzeba grać jak najlepiej. Mówi się też, że z Azjatami najlepiej grać na koniec zawodów. My mamy ich akurat w środku. Wydaje mi się, że to rozstawienie nie jest złe – tłumaczy uczestnik Pucharu Świata z 1981 roku. – Kuba i Argentyna to młode zespoły i w meczach z nimi powinniśmy wykazać wyższość. Na pewno z Serbią czeka nas bardzo trudny mecz, ale absolutnie w naszym zasięgu. Najważniejsze jest to, że nie można się zniechęcać. Jeżeli coś nie wyjdzie, nie można się poddawać. To długi turniej.

W Japonii nasi siatkarze rozegrają jedenaście spotkań w dwa tygodnie. To bardzo długi i męczący turniej. Nasza reprezentacja posiada bardzo wyrównaną czternastkę. Czy to będzie największy atut podopiecznych Anastasiego ?
– Szeroki skład reprezentacji Polski jest na pewno dużym atutem – potwierdza Wojciech Drzyzga. – Jednak drużyna musi przede wszystkim opierać się na podstawowej szóstce. Oczywiście w pewnych momentach, przy jakichś problemach, niedyspozycjach, dla złapaniu oddechu i rozłożenia sił na boisku będą pojawiać się gracze z kwadratu. I jestem pewien, że nasi rezerwowi wniosą coś od siebie dla drużyny. Na pewno możemy na nich liczyć.

Tylko trzy najlepsze drużyny Pucharu Świata wywalczą awans do igrzysk olimpijskich w Londynie. Czy w tej trójce znajdą się Polacy? – Jesteśmy jednym z sześciu zespołów, które mogą liczyć na awans do igrzysk olimpijskich – podkreśla były rozgrywający polskiej reprezentacji. – Trzeba być cierpliwym. Ten turniej jest również bardzo wartościowy, jeżeli chodzi o punkty w rankingu FIVB. To też jest dla naszej reprezentacji bardzo istotne i znaczące. Jesteśmy w rankingu na niezłej pozycji, ale zawsze moglibyśmy być na lepszej.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved