Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W. Czaja: Stosunek prezesa do mnie jest skrajnie negatywny

W. Czaja: Stosunek prezesa do mnie jest skrajnie negatywny

fot. archiwum

AZS Białystok musiał przełknąć gorycz kolejnej porażki. Po meczu z Pałacem Bydgoszcz cierpliwość stracił szkoleniowiec gospodyń, Wiesław Czaja, który na konferencji prasowej przedstawił oświadczenie, w którym stawia zarzuty prezesowi klubu z Podlasia.

Komentarze po meczu były krótkie i zwięzłe, bo też niewiele było do omawiania.
– Po ostatniej porażce ze Stalą ten mecz był dla nas dużą niewiadomą – mówił trener Pałacu, Rafał Gąsior, a rozgrywająca bydgoszczanek, Magdalena Mazurek, dodała: – Zagrałyśmy o każdą piłkę z determinacją. To pozwoliło nam też realizować założenia taktyczne. Joannie Szeszko, kapitanowi AZS-u, nie pozostało nic innego, jak przeprosić za słabą postawę swojej drużyny, co też uczyniła, mimo że sama nie pojawiła się we wczorajszym meczu na parkiecie. – Chcę przeprosić naszych kibiców. Nie da się wygrać meczu, jeśli żaden element nie funkcjonuje. Po drugiej stronie siatki był zespół, po naszej zlepek dziewczyn, który zachowywał się jak dzieci we mgle.

Szkoleniowiec akademiczek ze swoją wypowiedzią zaczekał, aż salę opuszczą przedstawiciele gości. Wiesław Czaja odczytał oświadczenie, w którym zapowiedział, iż nie wyobraża sobie dalszej pracy z prezesem klubu – Aleksandrem Puchalskim. – Mając na uwadze, dyskredytujące mnie jako trenera, działania prezesa Aleksandra Puchalskiego, oświadczam, że nie widzę żadnych możliwości współpracy z klubem AZS-u Białystok kierowanym przez pana prezesa. To nie jest moja dymisja tylko sygnał dla działaczy klubu – powiedział. Czaja wyznał, że od dawna prowadzona jest na niego nagonka i dodał, że w trakcie swojej 30-letniej kariery trenerskiej nie spotkał się z takim traktowaniem. – Podważano moje kompetencje, pomawiano i wręczano bezpodstawne upomnienia. Są to destrukcyjne działania Aleksandra Puchalskiego w stosunku do mnie, co uniemożliwia mi normalne wykonywanie obowiązków trenerskich. Stosunek prezesa do mnie był i jest skrajnie negatywny.

– Kontrakt między klubem a trenerem, mimo jego ważności, można w każdej chwili rozwiązać, ale powinny być przy tym zachowane dopuszczalne normy. Natomiast zabiegi, których dopuszcza się Aleksander Puchalski, można odebrać w sposób jednoznaczny. Mają one na celu zniechęcić mnie do pracy w klubie i spowodować moją rezygnację bądź też doprowadzić do zerwania kontraktu przez klub bez poniesienia konsekwencji finansowych. Moja praca jako trenera AZS-u mogłaby mieć sens jedynie wtedy, gdy Aleksander Puchalski zostanie odwołany z zajmowanego stanowiska bądź gdy zagwarantuje mi się zdecydowane zmiany w stosunku do mnie przez Aleksandra Puchalskiego. W wypadku braku reakcji ze strony zarządu nie wykluczam podjęcia kroków prawnych – zakończył Czaja.Prezes klubu był zaskoczony oświadczeniem szkoleniowca i zapowiedział, że będzie rozmawiał z Wiesławem Czają. – Pan trener dostał tylko dwa upomnienia. Jedno było po zeszłym sezonie za zajęcie dziewiątego miejsca, drugie było później i nie dotyczyło gry zespołu, a niewywiązywania się z pewnych zapisów. Dwa upomnienia nie rozwiązują kontraktu. Jestem zaskoczony – powiedział prezes AZS-u. – Być może członkowie –  założyciele stowarzyszenia zdecydują, by pana trenera Wiesława Czaję nadal obdarzać zaufaniem. Oczywiście może się to skończyć tym, że zostanę odwołany z funkcji prezesa.

Sytuacja w klubie na pewno wymaga szybkiego rozwiązania. Być może jakieś decyzje zapadną już w poniedziałek. – Ani ja nie mogę jednoosobowo zwolnić trenera Czai, ani trener nie może zwolnić mnie. Jeżeli gremium decyzyjne zadecyduje, że ja mam nie pracować w klubie, a trener Czaja nadal ma prowadzić zespół, to tak będzie. Może też być na odwrót albo nawet razem zostaniemy w klubie, wtedy naszą współprace ułożymy tak, aby była satysfakcjonująca – stwierdził Puchalski.

– Jeżeli panaceum na wyniki klubu jest odwołanie Aleksandra Puchalskiego, to go odwołajmy – dodał prezes AZS-u.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved