Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Ivan Miljković: Bohaterem będzie ten, kto najlepiej zniesie trudy PŚ

Ivan Miljković: Bohaterem będzie ten, kto najlepiej zniesie trudy PŚ

fot. archiwum

Już jutro rozpocznie się siatkarski Puchar Świata, w którym dwanaście reprezentacji przez piętnaście dni walczyć będzie o olimpijską kwalifikację. To siatkarski maraton, a kto najlepiej zniesie jego trudy, ten będzie bohaterem, jak twierdzi Ivan Miljković.

Aktualni mistrzowie Europy, Serbowie w pierwszym meczu Pucharu Świata zmierzą się z reprezentacją Argentyny. – W tegorocznej Lidze Światowej graliśmy z Argentyńczykami czterokrotnie i dwukrotnie im ulegliśmy. Przed nami niełatwe zadanie, lecz znamy tę drużynę dość dobrze, wiemy czego możemy się po niej spodziewać, gdyż trudno w znaczący sposób zmienić grę w tak krótkim okresie czasu – mówił trener Igor Kolaković. Serbski szkoleniowiec pochwalił także podopiecznych Javiera Webera, mówiąc iż są bardzo ambitnymi i trudnymi rywalami, jednakże w takim turnieju jak Puchar Świata muszą być przygotowani na same zacięte pojedynki. – W ciągu zaledwie piętnastu dni rozegramy aż jedenaście meczów. Czeka nas maraton, jednakże stawka jest wysoka, walczymy przecież o kwalifikację olimpijską. Mam jednak świadomość, że awans na igrzyska jest nie tylko naszym celem – zakończył Kolaković.

Podobnego zdania był kapitan reprezentacji Serbii, Ivan Miljković. – Kilku naszych zawodników jest kontuzjowanych, lecz mogę obiecać, że powalczymy o jak najlepszy wynik. Każdy mecz będzie niezwykle istotny i w każdym będziemy musieli dać z siebie wszystko. To ciężki turniej, lecz ten kto najlepiej zniesie wszystkie jego trudy będzie bohaterem.

– Argentyna to młody i zdolny zespół, głodny zwycięstw. Ci zawodnicy grają ciekawą, szybką siatkówkę. Pokonali nas dwukrotnie w Lidze Światowej, stąd dobrze ich znamy i wiemy, że teraz niczym nas już nie zaskoczą. My zaś po mistrzostwach Europy czujemy się pewniejsi siebie, nasza gra także wygląda lepiej niż na początku sezonu reprezentacyjnego. Wierzę, że dobrze rozpoczniemy Puchar Świata i będziemy tę dobrą passę kontynuować jak najdłużej – mówili zgodnie środkowi Lube Banca Maceraty, Marko Podrascanin i Dragan Stanković.– Puchar Świata to taki turniej, w którym nikogo nie wolno lekceważyć. Nawet Egipt, Iran czy Chiny mogą pokrzyżować plany wyżej notowanym drużynom. My jesteśmy bardzo zmotywowani i zdeterminowani. Zagramy tak, jak na mistrzostwach Europy – w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo do samego końca. Myślę, że to jest przepis na sukces – obiecał rozgrywający reprezentacji Serbii, Vlado Petković.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved