Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk przerywa znakomitą passę zespołu z Ostrołęki

I liga M: Ślepsk przerywa znakomitą passę zespołu z Ostrołęki

- ... każda, nawet najlepsza seria musi się skończyć - te słowa Adama Aleksandrowicza, trenera Ślepska Suwałki okazały się prorocze. Jego podopieczni pokonali w trzech setach zespół Pekpol Ostrołęka. To pierwsza porażka ostrołęczan w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli suwalczan – błąd w ataku Artura Żylińskiego przyniósł prowadzenie 2:0. W odpowiedzi rywale „postraszyli" zagrywką i po dwóch asach asie serwisowych Pawła Pietkiewicza goście odskoczyli na jedno oczko (3:2). Ślepsk uzyskał wyrównanie, gdy do akcji wkroczył Michał Stępień. Skuteczny atak z krótkiej suwalskiego środkowego oraz „czapa" na Mateuszu Sacharewiczu sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 5:5. Po kilku akcjach wyrównanej gry podopieczni trenera Adama Aleksandrowicz a wypracowali dwupunktową przewagę, dzięki owocnej pracy bloku (9:7). Gdy po kolejnym skutecznym zatrzymaniu rywali, tym razem w wykonaniu Janusza Górskiego, prowadzenie gospodarzy wzrosło do trzech punktów (14:11). Taki stan rzeczy mocno zaniepokoił trenera Andrzeja Dudźca, który wezwał zawodników do siebie. Słowa trenera przyniosły pożądany efekt – ostrołęczanie ruszyli do ataku. Po punktowej zagrywce Żylińskiego wydawało się, że cel jest tuż, tuż – straty zostały zmniejszone do jednego oczka (14:15). Kolejną próbę podjął Pietkiewicz (16:17). Jednak od tej chwili w grze Pekpolu cos się załamało. Długa seria prostych błędów pozwoliła suwalskim siatkarzom bez większego wysiłku zwyciężyć 25:18.

W pierwszej części drugiej odsłony oba zespoły grały na równym poziomie. Po udanych atakach Stępnia i Łukasza Rudzewicza gospodarze wysunęli się na prowadzenie (13:10). Silna zagrywka suwalczan i solidna praca bloku nie pozwalały gościom niwelować strat. Po bloku Stępnia dystans między zespołami zwiększył się do pięciu oczek (18:13). Dotychczasowy lider tabeli dopiero w końcówce zdołał nawiązać walkę. Nadzieje ostrołęczan na zmianę losów seta rozwiał Kamil Skrzypkowski , skutecznie atakując po bloku (25:21).

W trzecim akcie suwalczanie postanowili szybko znokautować rywala. Po asie serwisowym Stępnia zawodnicy trenera Aleksandrowicza prowadzili 8:4. Atak Łukasza Jurkojcia zwiększył przewagę Ślepska do sześciu oczek (10:4). Seria prosty błędów gości pozwoliła suwalskim siatkarzom oddalić się na bezpieczny dystans siedmiu punktów (15:8). Ostrołęccy zawodnicy wyraźnie nie mogli złapać swego rytmu gry, odstawali od rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Gospodarze zaś skwapliwie wykorzystywali wszystkie pomyłki Pekpolu i kończąc kontrę za kontrą coraz bardziej zbliżali się do końcowego triumfu. W końcówce ekipa trenera Dudźca zdołała jeszcze poprawić swój mało imponujący dorobek punktowy. Seta zakończył skutecznym atakiem Górski (25:21).

Ślepsk Suwałki – Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:18, 25:21, 25:21)