Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Do trzech razy sztuka – Hiszpanie trzykrotnie zwyciężają Portugalię

Do trzech razy sztuka – Hiszpanie trzykrotnie zwyciężają Portugalię

fot. archiwum

Trwają intensywne przygotowania do turniejów prekwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Reprezentacje Hiszpanii i Portugalii, przed rywalizacją odpowiednio na Słowacji i w Chorwacji, rozegrali trzy "braterskie' pojedynki.

Portugalczycy skutecznie stawiali czoła rywalom tylko w inauguracyjnym spotkaniu. Przez pierwsze dwa sety pierwszego pojedynku podopieczni Fernando Muñoza wyraźnie nie mogli odnaleźć swojego rytmu gry, co zaowocowało łatwymi zwycięstwami sąsiadów z Półwyspu Iberyjskiego (25:23, 25:17). W trzeciej odsłonie gospodarze wreszcie pokonali niemoc. W ataku „dzielili i rządzili" Daniel Rocamora wraz z Sergio Nodą, a na siatce znakomicie pracował Jorge Fernández. Dzięki temu Hiszpanie łatwo rozbili rywali w trzecim akcie (25:18). Również w czwartym akcie spotkania mistrzowie Europy z 2007 roku spokojnie kontrolowali sytuację i wygrywając do 20, doprowadzili do tie-breaku. Ekipa Portugalii stawiała tylko nieznaczny opór i decydująca część meczu łatwo padła łupem Hiszpanów (15:10).

Hiszpania – Portugalia 3:2
(23:25, 17:25, 25:18, 25:20, 15:10)

W drugiej konfrontacji podopieczni Juana Diaza nie zdołali już ugrać żadnego seta. Hiszpański zespół zdecydowanie poprawił swą grę, eliminując przede wszystkim błędy własne i poprawiając przyjęcie. Pozwalało to na szybkie wypracowanie prowadzenia i utrzymanie go do końca bez problemów (25:21, 25:20). W trzeciej partii Hiszpanie dodatkowo wzmocnili zagrywkę, czym wzniecili spore zamieszanie w portugalskich szeregach. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do rozstrzygnięcia seta na swą korzyść 25:19)Hiszpania – Portugalia 3:0
(25:21, 25:20, 25:19)

Również po trzecim spotkaniu trener Muñoz mógł być zadowolony ze swej drużyny. Porównując z poprzednimi meczami, ostatniego dnia Hiszpanie zagrali najlepiej. W pierwszym secie mocna zagrywka oraz wysoka dyspozycja gospodarzy w ataku pozwoliła im rozbić Portugalczyków do 16. W drugiej partii hiszpańska drużyna nadal bombardowała rywali silnymi serwisami, wybitnie utrudniając im konstruowanie akcji. Tym sposobem ekipa Hiszpanii szybko wypracowała wysoką przewagę, której nie straciła do końca seta (25:19). W trzeciej odsłonie reprezentacja Portugalii nareszcie rozwinęła skrzydła. Przynajmniej tak mogło wydawać się na początku seta. Walka punkt za punkt toczyła się do drugiej przerwy technicznej. Kolejne akcje to już popis Hiszpanów, którzy, wykorzystując kolejne kontry, przechylili szalę zwycięstwa na swą stronę (25:19).

Hiszpania – Portugalia 3:0
(25:16, 25:19, 25:19)

Reprezentacja Hiszpanii w poniedziałek wyrusza do Popradu, gdzie w środę 23 listopada rozpoczyna się turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Natomiast przed zawodnikami portugalskimi walka w Chorwacji o przepustki do dalszej rywalizacji o IO. Tam drużyna Juana Diaza rywalizować będzie ze Słowenią i Ukrainą w grupie B. W grupie A natomiast walczyć będą zespoły Chorwacji, Holandii oraz Finlandii.

Skład reprezentacji Portugalii na turniej prekwalifikacyjny w Chorwacji
Rozgrywający
José Monteiro
Tiago Violas

Środkowi
Rui Santos
Marcel Gil
João Malveiro
João José

Atakujący
Marco Ferreira

Libero
Carlos Teixeira

Przyjmujący
Alexandre Ferreira
André Lopes
Flávio Cruz
Manuel Silva

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved