Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Akademicy zwyciężają beniaminka z Gdańska

Akademicy zwyciężają beniaminka z Gdańska

Podczas przerwy w rozgrywkach drużyny PlusLigi nie próżnują. Przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie siatkarze Trefla Gdańsk podjęli ekipę AZS-u Olsztyn. Okazali się bardzo gościnni - Akademicy zwyciężyli w czterech setach.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli olsztynianie. Po kilku minutach na tablicy wyników było 6:0 dla AZS-u. Wówczas o czas poprosił trener Grzegorz Ryś . Pierwszy punkt Trefl zdobył po ataku Vdovina (1:6). Chwilę później przewaga akademików wzrosła do siedmiu oczek, gdy serwis Bartosza Krzyśka trafił w bezpośrednio w boisko (10:3). Gdańszczanie powoli zaczęli odrabiać straty. Od stanu 8:13 podopieczni Grzegorza Rysia zdobyli trzy punkty z rzędu (11:13). Siatkarze Trefla wyprowadzali skuteczne kontry. Po ataku Daniela Wilka z prawego skrzydła udało się doprowadzić do remisu (16:16). Do stanu 19:19 toczyła się wyrównana walka. Jednak gdańszczanie popełnili kilka błędów i na tablicy zrobiło się 22:19 dla AZS-u. Olsztynianie wygrali tego seta 25:23.

Początek drugiej partii był wyrównany do stanu 5:5. Wówczas trzy oczka zdobyli gdańszczanie (8:5). jednak przewaga Trefla szybko zmalała. Olsztynianie popisywali się dobrymi obronami, po których wykonywali skuteczne kontrataki. Po jednej z takich akcji podopieczni Tomaso Totolo objęli prowadzenie 12:11. Sytuacja szybko uległa zmianie. Po bloku na Bartoszu Krzyśku i złym przyjęciu Yudina, to zespół z Pomorza prowadził jednym punktem (13:12). Gdańszczanie zdołali odskoczyć rywalom na trzy oczka (19:16). Reprymenda Tomaso Totolo przyniosła oczekiwany skutek, gdyż jego zawodnicy szybko zniwelowali straty (22:22). Olsztynianie ponownie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:23, gdy Rafał Sobański zaatakował w aut.

W trzecim secie od wysokiego prowadzenia ponownie rozpoczęli olsztynianie, ale ekipie Trefla udało się dogonić rywala. Wyrównana walka toczyła się do stanu po 21. Wówczas gdańszczanie wyprowadzili skuteczny atak, a chwilę później olsztynianie posłali piłkę w aut (23:21). Trener Tomaso Totolo poprosił o czas i akademicy zdołali jeszcze doprowadzić do remisu (23:23), jednak tym razem to gdańszczanie okazali się lepsi w końcówce. Trzeciego seta ekipa z Gdańska wygrała na przewagi 26:24.

W czwartej partii od samego początku olsztynianie narzucili swój rytm gry. Akademicy szybko odskoczyli na kilka punktów, co było zasługą nie tylko ich dobrej gry, ale także błędów własnych przeciwnej drużyny. Po autowym ataku Sobańskiego prowadzili już 18:12. Gdańszczanie nie mogli znaleźć recepty na dobrze grający zespół z Olsztyna. Podopieczni Tomaso Totolo bronili większość ataków, dzięki czemu mogli wyprowadzać skuteczne kontry. Drużyna AZS-u wygrała tego seta pewnie 25:17 i cały mecz 3:1.

Lotos Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(23:25, 23:25, 26:24, 17:25)

źródło: treflsport.com