Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Pałac Bydgoszcz rozbił AZS Białystok

PlusLiga Kobiet: Pałac Bydgoszcz rozbił AZS Białystok

W pierwszym meczu szóstej kolejki PluasLigi Kobiet Pałac Bydgoszcz w przekonujący sposób pokonał drużynę z Podlasia 3:0 i awansował na czwartą pozycję w tabeli. AZS Białystok nadal pozostaje czerwoną latarnią i zamyka ligową tabelę.

Inauguracyjna partia spotkania lepiej rozpoczęła się dla gospodyń. Co prawda pierwsze oczko padło łupem bydgoszczanek, ale trzy kolejne akcje rozstrzygnęły na swoją korzyść rywalki (3:1). Obydwa zespoły prezentowały się skutecznie w ataku, jednakże na pierwszej przerwie technicznej jeden punkt w zapasie miały siatkarki przyjezdne, głównie za sprawą dobrych ataków Zuzanny Czyżnielewskiej i Patrycji Polak (8:7). Po krótkiej przerwie obraz gry na boisku nie uległ zmianie. Kibice obserwowali zaciętą walkę punkt za punkt (10:10, 12:12). Na drugą przerwę techniczną zespoły sprowadził błąd na siatce Dominiki Kuczyńskiej (14:16). W kolejnych akcjach siatkarki z Kujaw wzmocniły zagrywkę, co pozwoliło na wyprowadzanie skutecznych kontr. Gospodynie nie były w stanie zatrzymać Mayvelis Martinez Adlum i Patrycji Polak (16:20). Widząc, co dzieje się na parkiecie, o czas poprosił trener Wiesław Czaja. Chwila oddechu pomogła jego podopiecznym, które za sprawą dobrych ataków Dominki Kuczyńskiej i Aleksandry Kruk doprowadziły do remisu (21:21). Wówczas wydawało się, że kibice będą świadkami zaciętej końcówki. Bydgoszczanki nie chciały jednak realizować takiego scenariusza. Za sprawą bardzo dobrych zagrywek Patrycji Polak podopieczne Rafała Gąsiora przy stanie 24:21 miały pierwszą piłkę setową. Wykorzystały już pierwszą okazję do skończenia seta, wygrywając tę odsłonę meczu 25:21.

Po nieudanym pierwszym secie trener Wiesław Czaja postanowił dokonać roszady w składzie. W miejsce Dominiki Kuczyńskiej wprowadził Channon Thompson. Druga partia podobnie jak poprzednia odsłona meczu rozpoczęła się lepiej dla białostoczanek (3:1). Na tym skończyły się jednak porównania z poprzednim setem. Siatkarki z miasta znad Brdy od stanu 1:3 zdobyły pięć kolejnych oczek. Ścianą nie do przejścia okazywał się bydgoski blok, a do tego błędy mnożyły się po drugiej stronie siatki (8:4). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania w ataku były Zuzanna Czyżnielewska i Mayvelis Martinez Adlum, co szybko znalazło swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników (11:4). Widząc, co dzieje się na boisku, próbował reagować trener Wiesław Czaja, prosząc o przerwę na żądanie. Na początku wydawało się, że przyniosło to zamierzony efekt, ponieważ białostoczanki odrobiły trzy oczka (7:11). Bydgoszczanki włączyły jednak wyższy bieg i na drugiej przerwie technicznej miały osiem punktów w zapasie po udanym bloku na Channon Thompson (16:8). Na końcową fazę seta szkoleniowiec gospodyń desygnował do gry Dominikę Sieradzan i Lucie Muhlsteinową. Nie zmieniło to jednak oblicza gry zespołu, który popełniał wiele niewymuszonych błędów (11:21). Podopieczne Rafała Gąsiora kontrolowały to, co działo się na parkiecie i pewnie dowiozły wysokie prowadzenie do końca, wygrywając tę odsłonę meczu 25:13.

Trzecia odsłona pojedynku rozpoczęła się od wyrównanej walki (2:2), ale szybko przewagę uzyskały siatkarki przyjezdne (5:2). Zawodniczki z Podlasia nie były w stanie poradzić sobie z serwisem Patrycji Polak. Próbę odrabiania strat utrudniała również duża ilość błędów własnych (3:8). Nadzieje w serach miejscowych kibiców odżyły po asie serwisowym Ewy Cabajewskiej (7:11). Za chwilę w polu zagrywki pojawiła się jednak Natalia Ziemcowa i swoimi dobrymi serwisami zmusiła trenera Wiesława Czaję do poproszenia o przerwę (13:7). Podopieczne Rafała Gąsiora starały się unikać przestojów w grze. Po zablokowaniu Sinead Jack miały siedem punktów przewagi na drugiej regulaminowej przerwie na odpoczynek (16:9). Po przerwie sygnał do ataku w drużynie gospodyń dała Dominika Sieradzan. Skuteczne zbicia tej zawodniczki oraz dobry blok pozwoliły siatkarkom z Białegostoku zmniejszyć straty (13:17). Kiedy kolejny atak Dominiki Sieradzan wpadł w pomarańczowe pole, o czas zdecydował się poprosić trener Rafał Gąsior (22:19). Przerwa przyniosła zamierzony efekt, ponieważ po uderzeniu Mayvelis Martinez Adlum, jego podopieczne miały pierwszą piłkę meczową (24:20). W kolejnej akcji w ataku pomyliła się Aleksandra Kruk i to siatkarki Pałacu Bydgoszcz mogły cieszyć się ze zwycięstwa w secie 25:20 i całym spotkaniu 3:0.

MVP meczu: Magdalena Mazurek (Pałac Bydgoszcz)

AZS Białystok – Pałac Bydgoszcz 0:3
(21:25, 13:25, 20:25)

AZS : Cabajewska, Jack, Kuczyńska, Kruk, Sizova, Sieradzan, Durajczyk (libero) oraz Thompson, Kowalienko, Muhlsteinova.
Pałac: Martinez, Polak, Ziemcowa, Mazurek, Sosnowska, Czyżnielewska, Kuehn-Jarek (libero).