Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Białczak: Musimy pokazać się z najlepszej strony

Krzysztof Białczak: Musimy pokazać się z najlepszej strony

fot. archiwum

Po ubiegłotygodniowej porażce siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom nie są w zbyt dobrych nastrojach. - Nastroje nie są najlepsze, dlatego walczymy o zwycięstwo - podkreśla Krzysztof Białczak, drugi trener radomskiego zespołu.

Radomianki o ubiegłotygodniowej porażce z Aleksandrowem Łódzkim starały się zapomnieć. – Dziewczyny były zmęczone, dlatego nawet nie trenowaliśmy zbyt intensywnie – informuje szkoleniowiec.

Choć piątkowy rywal, SMS PZPS I Sosnowiec, nie należy do ligowych potentatów, Krzysztof Białczak podkreśla, że nie wolno nikogo lekceważyć. – To wcale nie jest tak, że Sosnowiec zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i szybko wygramy za trzy punkty. Przeciwniczki są młode, grają bez obciążenia, bo i tak mają zapewnione utrzymanie w lidze. Dlatego podchodzimy niezwykle zmotywowani – zaznacza.

Drugi opiekun nie podaje konkretnego siatkarskiego elementu, który może się okazać kluczowy. – Zadecyduje koncentracja, zaangażowanie oraz popełnienie mniejszej ilości błędów – twierdzi Krzysztof Białczak.Nie ma co myśleć o zeszłotygodniowej porażce, musimy pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje.Przed meczem z SMS-em nie było tradycyjnej odprawy. – Absolutnie nie dlatego, że lekceważymy przeciwnika. Po prostu ekipa z Sosnowca jest nieprzewidywalna i potrafi zagrać zupełnie inne spotkania w krótkim odstępie czasu. Ciężko je więc analizować – uzupełnia drugi trener.

Zawodniczki narzekały na urazy. Najprawdopodobniej nie zagra Karolina Michalska. – Nabawiła się jakiegoś urazu barku. W czwartek pojechała na USG, zobaczymy, co pokaże – informuje Krzysztof Białczak.

Miejmy nadzieję, że piątkowe spotkanie będzie szczęśliwe dla AZS-u – oby trzy punkty pozwoliły odbudować morale. – Walczymy tak jak zawsze o trzy punkty. Nie możemy ich stracić, jeśli chcemy znaleźć się w czwórce – kończy Krzysztof Białczak.

Przypomnijmy, że spotkanie Jadar AZS Politechnika Radom – SMS PZPS I Sosnowiec odbędzie się w najbliższy piątek o 17 w hali przy ul. Chrobrego.

Autor: Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved