Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki Jadaru AZS pokonały SMS 3:0

I liga K: Siatkarki Jadaru AZS pokonały SMS 3:0

Pierwszoligowe zawodniczki Jadaru AZS Politechnika zgodnie z planem zgarnęły trzy punkty w meczu z ostatnią drużyną w tabeli - z SMS-em Sosnowiec. W piątkowym boju nie straciły nawet seta, chociaż ich forma daleka była od chociażby przeciętnej.

Początek meczu to walka punkt za punkt. W połowie pierwszego seta przyjezdne złapały "zadyszkę", co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Gdy przewaga wynosiła już 6 punktów mało kto się spodziewał, że przyjezdne zdołają zagrozić faworytkom. Radomianki jednak zaczęły popełniać proste błędy i w efekcie na tablicy świetlnej mieliśmy wynik 23:22. Trener Jacek Skrok zareagował i wziął czas. Ostatecznie po udanym bloku oraz ataku z lewego skrzydła Miroslavy Kijakovej gospodynie doprowadziły do końca seta.

Rozochocone dobrym pierwszym setem przyjezdne, w drugim dotrzymywały kroku wyżej notowanej drużynie. Na szczęście w końcówce sosnowiczanki nie wytrzymały presji, a dobrą robotę w ataku wykonały radomianki. Seta zakończyła Natalia Strózik atakiem w aut.

Ostatnia odsłona, w właściwie jest końcówka nie była już tak emocjonująca. – Gra się tak jak przeciwnik pozwala – słusznie zauważyła Sandra Cabańska. – Cel został wykonany. Ważne, że zdobyliśmy 3 punkty. Forma powinna rosnąć – podsumował mecz trener Jacek Skrok. – Po prostu nie potrafiłyśmy wyrzucić z pamięci dwóch ostatnich porażek. Paraliżowało nas to, przez co popełniałyśmy masę błędów i zbyt często dawałyśmy się wplątać w zabawę na siatce. Wypada się tylko cieszyć ze zdobytych trzech punktów – oceniła libero zespołu Michalina Jagodzińska.

Jadar AZS Politechnika – SMS PZPS Sosnowiec 3:0
(25:23, 25:22, 25:19)

Jadar: Natanek, Hawryła, Theis, Kijakova, Kucharska, Ciesielska, Jagodzińska (libero) oraz Cabańska, Karbowska, Lachowska, Grzelak
SMS: Janicka, Wójcik, Strózik, Tobiasz, Kąkolewska, Pieczka, Kuziak (libero) oraz Szymańska, Wójcik, Mikołajewska, Nowak, Korabiec (libero)