Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Dominik Miarka: Gdyby nie błędy, wynik mógłby być korzystniejszy

Dominik Miarka: Gdyby nie błędy, wynik mógłby być korzystniejszy

fot. archiwum

Przygodę z siatkówką zaczął mini-siatkówką. Oprócz meczów i treningów znajduje czas chociażby na gry komputerowe, a jego idolem jest przyjmujący Tytanu AZS Częstochowa Dawid Murek. To Dominik Miarka - przyjmujący młodej drużyny z Częstochowy.

Co Twoim zdaniem zdecydowało w niedzielnym meczu, o tym, że udało się pokonać drużynę z Warszawy 3:2?

Dominik Miarka: Myślę, że wraz z przebiegiem meczu przestaliśmy popełniać błędy, zwłaszcza w secie czwartym i piątym. Wzmocniliśmy też zagrywkę i z czasem nasze przyjęcie było coraz lepsze. W mojej opinii jeśli popełnilibyśmy jeszcze mniej błędów na zagrywce, to mecz może zakończył by się szybciej i jeszcze korzystniej dla nas.

Słowa uznania należą się też Bartkowi Krulickiemu, który na środku siatki radził sobie świetnie.

Zgadza się, ale musimy też pamiętać, że bez Kuby Nowosielskiego takiego wyniku też by nie było. Siatkówka jest sportem drużynowym i ktoś musi przyjąć, wystawić. Natomiast Kuba w meczu przeciwko Warszawie radził sobie świetnie z omijaniem nawet podwójnego bloku.

Kiedy zaczęła się twoja przygoda z siatkówką?

Obecny trener Sikorski zapisał mnie na pierwsze zajęcia z siatkówki do trenera Zbigniewa Markowskiego, który prowadził zajęcia w Szkole Podstawowej numer 2. Były to zajęcia mini-siatkówki. Wtedy zacząłem grać w siatkówkę i tak rozpoczęła się moja przygoda z tym sportem, która trwa po dziś dzień.Udaje ci się znaleźć wolną chwilę?

Udaje się znaleźć taką chwilę, choć jest ciężko, bo mamy treningi, mecze i jeszcze zajęcia w szkole. Gdy ma chwilę czasu wolnego, to spędzam go z kolegami. Lubię też gry komputerowe lub obejrzeć dobry film.

Kto jest Twoim siatkarskim idolem?
Dawid Murek.

Największe marzenie?
Zagrać w reprezentacji narodowej.

Autor: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved