Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Żaneta Baran: AZS KSZO nie jest łatwym przeciwnikiem

Żaneta Baran: AZS KSZO nie jest łatwym przeciwnikiem

fot. archiwum

- Przeciwnik nie jest łatwy, na chwilę obecną sąsiadujemy ze sobą w tabeli, więc każdy punkt będzie bardzo cenny, zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny - powiedziała przed meczem z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Żaneta Baran.

Czy spodziewałaś się, że trener wystawi cię w pierwszej szóstce w meczu z Gaudią Trzebnica?

Żaneta Baran:Tak, dowiedziałam się o planach trenera wcześniej, że dostanę szansę gry w Trzebnicy już od początku spotkania i cały tydzień byłam przygotowywana do wyjścia na boisko w pierwszej szóstce.

Był to twój debiut w pierwszym składzie w oficjalnym meczu. Mobilizacja była większa niż w poprzednich, gdy wchodziłaś z ławki?Uważam, że mobilizacja przed każdym meczem jest porównywalna. Niezależnie czy zawodniczka bierze udział w grze od początku meczu czy wychodzi z ławki rezerwowej, oczekiwania są wobec niej takie same co do każdej innej zawodniczki, angażuje się w 100% i chciałaby pomóc drużynie, by ta mogła odnieść zwycięstwo.

Trener w pewnym momencie przesunął cię na środek siatki. Na której pozycji czujesz się najpewniej?

Zdecydowanie łatwiej jest mi grać na skrzydłach (na przyjęciu czy ataku) aniżeli na środku, zwłaszcza, że poprzednie lata grałam na pozycji przyjmującej. Tymczasem mamy wakat na ławce rezerwowej jeśli chodzi o środkowe. Nie wiadomo kiedy do gry i pełnej dyspozycji dołączy do nas Edyta Rzenno. Pomimo tego „lubię czy nie lubię", jeżeli pojawi się sytuacja, że któraś z naszych środkowych będzie miała słabszy dzień, a ja będę w jakiś sposób mogła pomóc zastępując je na boisku, chciałabym to zrobić jak najlepiej i mieć swój wkład w wynik drużyny.

Czy trudno było zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu? Razem z Kasią Połeć jesteście najmłodszymi zawodniczkami w zespole.

Na początku rzeczywiście można było zauważyć pewną „barierę", może nie tyle spowodowaną wiekiem co doświadczeniem z boiska. Większość zawodniczek znało się już z poprzednich sezonów. Miały przyjemność gry w jednym zespole lub po przeciwnej stronie siatki. Dla mnie i dla Kasi jest to coś zupełnie nowego, dopiero uczymy się siatkarskiego rzemiosła na tym poziomie rozgrywek i właśnie od dziewczyn z dłuższym stażem zawodniczym możemy tę wiedzę i umiejętności czerpać.

Jak nastroje przed meczem w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Do meczu z drużyną z Ostrowca Św. przygotowujemy się jak do każdego innego spotkania. Przeciwnik nie jest łatwy, na chwilę obecną sąsiadujemy ze sobą w tabeli, więc każdy punkt będzie bardzo cenny zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny, a my oczywiście jedziemy z nastawieniem na kolejne zwycięstwo.

* rozmawiał Piotr Majewski

źródło: armatura-eliteski-azs-uek.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved