Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Puchar Świata weteranów? Wszyscy stawiają na doświadczenie

Puchar Świata weteranów? Wszyscy stawiają na doświadczenie

fot. archiwum

Luigi Mastrangelo, Roman Jakowlew i Siergiej Tietuchin. Najmocniejsze reprezentacje świata sięgają po weteranów, by w Japonii wywalczyć przepustkę do Londynu - donosi dzisiejszy Przegląd Sportowy. Jak wytrzymają trudy turnieju?

Puchar Świata to trudniejszy turniej niż igrzyska olimpijskie – przekonuje selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi. Mimo to wierzy, że biało-czerwoni zapewnią sobie w Japonii bilety do Londynu. Nie będzie o nie łatwo, bo rywale mobilizują szeregi przed japońskim turniejem (20.11-3.12). Do kadry Rosji dołączył m.in. 31-letni Siergiej Makarow, bo kontuzja wyeliminowała z gry Siergieja Grankina.

Ale największymi wzmocnieniami będą powroty atakującego Romana Jakowlewa (35 lat) i przyjmującego Siergieja Tietiuchina (36). Trener Władymir Alekno zmobilizował wszystkie siły, bo za wszelką cenę będzie chciał się odegrać za niepowodzenie w ostatnich mistrzostwach Europy, w których sborna zajęła dopiero czwarte miejsce.

Po doświadczonych graczy sięgnął też selekcjoner Włoch Mauro Berruto, który powołał Alessandra Fei. Mocniejsi niż w finałach Ligi Światowej będą Kubańczycy. Wprawdzie nadal nie ma w reprezentacji zawieszonych gwiazd – przyjmującego Leala i środkowego Simona, wrócił za to podstawowy rozgrywający Raydel Hierrezuelo.W składzie faworytów turnieju – Brazylijczyków, nie zabraknie oczywiście 35-letniego Giby, w barwach Italii 36-letniego Luigi Mastrangelo, a z Serbami do Japonii przyjechał 32-letni Ivan Miljković, MVP ostatnich finałów mistrzostw Europy.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved