Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Przyzwyczajamy organizm do wysiłku

Grzegorz Fijałek: Przyzwyczajamy organizm do wysiłku

fot. archiwum

- Do 28 listopada trenujemy w Łodzi, a następnie cały grudzień spędzimy w Wiedniu, gdzie będziemy mieć zajęcia wspólnie z parami austriackimi - mówi Grzegorz Fijałek, który od poniedziałku wraz z Mariuszem Prudlem przygotowuje się do kolejnego sezonu.

Jak się czujesz po pierwszych treningach na piasku?

Grzegorz Fijałek:Początki są zawsze trudne. Przygotowania rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu. Sporo biegaliśmy i chodziliśmy na siłownię. Od poniedziałku weszliśmy na piach. Na dzień dzisiejszy przyzwyczajamy się do piłki tak, aby jak najszybciej móc doszlifowywać szczegóły. Zaś jeśli chodzi o siłownię, to zaczęliśmy dwa tygodnie temu od ćwiczeń wprowadzających i budowania kondycji. Przyzwyczajamy organizm do wysiłku i niebawem wejdziemy na normalne obciążenia. W tym roku będziemy jednak inaczej pracować na siłowni. Zmniejszamy ciężary, aby nie nabawić się urazów. Z kolei zwiększamy powtórzenia, co prowadzi do większej wytrzymałości ruchowej.

Planujecie jakieś obozy przygotowawcze?Do 28 listopada trenujemy w Łodzi, a następnie cały grudzień spędzimy w Wiedniu, gdzie będziemy odbywać zajęcia wspólnie z parami austriackimi. Program obozów będziemy dostosowywać do kalendarza turniejów w nowym sezonie.

Aktualnie jesteście jedną z najlepszych par na świecie. W związku z tym zmienicie sparingpartnerów na mocniejszych?

Do tej pory nie narzekaliśmy na sparingpartnerów i w tym roku będziemy szukać mocnych zespołów. Mamy informację, że prawdopodobnie posparujemy z Niemcami Brinkiem i Reckermannem. Nie trzeba przypominać, że to solidna para już z najwyższej półki.

Przed wami igrzyska olimpijskie, czyli najważniejsza światowa impreza. W związku z tym plany przygotowań będą wyglądały inaczej?

Jakoś specjalnie nie będziemy ich zmieniać. Mamy już przetestowany system, który się bardzo dobrze sprawdził w ubiegłym roku plażowym. Na pewno zwiększymy ilość obozów w ciepłych krajach. Wszystko po to, żeby jak najwięcej trenować na powietrzu.

Rozmawiał Maciej Nowocień – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved