Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agnieszka Seta: Mecze na pewno będą ciekawe

Agnieszka Seta: Mecze na pewno będą ciekawe

fot. archiwum

W najbliższą sobotę i niedzielę Chemik Police podejmie ma własnym parkiecie Piecobiogaz Murowana Goślina. Pierwszego dnia drużyny zagrają o ligowe punkty, a nazajutrz o awans do dalszej rundy Pucharu Polski. - To będą ciekawe mecze - mówi Agnieszka Seta.

Starcie tych dwóch teamów będzie niewątpliwie hitem weekendu. – Praktycznie od wtorku przygotowujemy się już do meczów z Murowaną, analizujemy przeciwnika. W środę mieliśmy już pierwsza odprawę, na treningu robiłyśmy już praktycznie wszystko pod kątem rywala. Całą środę, cały czwartek robiliśmy wszystko, by móc z nimi wygrać. Jutro też mamy odprawę, także trener nas bardzo dobrze przygotował i mam nadzieję, że to wszystko się uwidoczni na meczu i że wygramy – z optymizmem mówi Agnieszka Seta.

Są to dwa wyrównane zespoły, które nie ukrywają, że chciałyby awansować w tym sezonie do PlusLigi Kobiet. Na pewno dla żadnej ze stron nie będzie to łatwy pojedynek. – Będą to bardzo ciężkie mecze. Personalnie Piecobiogaz jest to bardzo dobry zespół. Myślę, że dyspozycja dnia odegra niebagatelna rolę i sądzę też, że na mecz z nami one się bardzo skoncentrują. Mam nadzieję, że będzie to ciekawe widowisko – mówi Mariusz Bujek. I trudno się z tym nie zgodzić. Kiedy grają ze sobą tak równe ekipy to, często właśnie dyspozycja akurat w danym dniu decyduje o wyniku, co podkreśla także skrzydłowa Chemika. – Murowana i my wiemy, że mamy walczyć o awans, także wydaje mi się, że mecze będą na pewno ciekawe i wszystko będzie zależało od tego, kto będzie w jakiej dyspozycji.

Spotkania odbędą się dzień po dniu, także z całą pewnością można się spodziewać tego, że będą to dwa zupełnie inne pojedynki, co potwierdza także Mariusz Bujek.Myślę, że obydwa będą różne. Inna jest stawka pierwszego, a inna drugiego. Dla nas każdy mecz jest tak samo ważny. My chcemy wygrać każdy, dlatego i jeden i drugi potraktujemy bardzo poważnie i zobaczymy, jak to będzie – mówi. Nie bez znaczenia też będzie postawa obu ekip w polu zagrywki. Jest to element, który często decyduje o przebiegu meczu, a obie drużyny na pewno potrafią dobrze serwować. – Jednak to my moim zdaniem mamy lepszą zagrywkę i mam nadzieję, że je odrzucimy od siatki i mecz się zakończy naszą wygraną. Mam taką nadzieję i bardzo na to czekam – z nadzieją mówi Agnieszka Seta.Stawka obu spotkań jest różna, ale jak przyznaje trener policzanek dla jego zespołu tak samo ważne będą oba mecze. – Dla nas każdy mecz, nawet sparing jest bardzo ważny. Nie rozpatrujemy tego w kategoriach ważności, bo każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy w życiu – mówi. Zdaniem Agnieszki Sety bardziej liczyło się jednak będzie spotkanie sobotnie, ligowe. – My chcemy zebrać punkty do tabeli i to będzie najważniejsze. Oczywiście nie będziemy odpuszczać drugiego meczu, bo tak samo będziemy walczyć, żeby wygrać. Obydwa spotkania są ważne, ale w meczu ligowym gramy o punkty i miejsce w tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved