Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour w Jabłonkach deserem po igrzyskach

World Tour w Jabłonkach deserem po igrzyskach

fot. archiwum

Światowa Federacja Siatkówki ogłosiła kalendarz na sezon 2012 w plażówce. Kolejny już turniej World Tour Grand Slam zagości w Starych Jabłonkach w dniach 13-19 sierpnia, zaraz po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Zawody nad jeziorem Szeląg Mały to największe święto siatkówki plażowej w Polsce. Co prawda turniej SWATCH FIVB World Tour odbywa się także w Mysłowicach, ale nie ma tak wysokiej rangi, jak podobny na Mazurach. – Jabłonki otrzymały termin bezpośrednio po igrzyskach olimpijskich, więc może się zdarzyć, że niektóre z najlepszych par będą odpoczywać po tej imprezie – mówi Sebastian Michalak, dyrektor turnieju World Tour w Mysłowicach, który odbędzie się w dniach 24-29 kwietnia. – Czy zazdrościmy Jabłonkom terminu? Myślę, że nie, staramy się nawzajem sobie pomagać. Ciężko jest zresztą porównać te dwie imprezy, ale trzeba mieć na uwadze, że Stare Jabłonki są miejscowością rekreacyjną. Oczywiście lepiej jest mieć turniej w wakacje, niż w ciągu roku szkolnego.

Podobnego zdania jest siatkarz Grzegorz Fijałek, który wspólnie z Mariuszem Prudlem w tym roku zdobył srebrny medal na Mazury Grand Slam. – Ciężko powiedzieć, czy termin tych zawodów jest dobry – mówi zawodnik. – Kilka par rzeczywiście może odpuścić ten turniej, ale to tylko moje domysły. Każdy musi się dostosować do tego, co jest. Wszystkim się nie dogodzi. Dla mnie nie ma żadnej różnicy, czy w Jabłonkach zagramy przed, czy po igrzyskach.

Z kolei przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie ukrywają, że termin zaraz po zawodach w Londynie to prawdziwa perełka. – Zawodnicy i zawodniczki nie muszą zmieniać kontynentu, a z pewnością przelot z Anglii do Warszawy nie będzie uciążliwy – mówi Olga Syropiatko z wydziału siatkówki plażowej PZPS.Plaża przy hotelu Anders już po raz trzeci będzie gościć najlepszych siatkarzy świata w turnieju Grand Slam (Wielki Szlem). To wyjątkowa impreza, bo takich zawodów w tegorocznym kalendarzu FIVB było zaledwie sześć (w przyszłym będzie dziewięć).

Tymczasem kadra siatkarzy plażowych już rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, w którym priorytetem, oprócz turnieju Grand Slam na Mazurach, będą Igrzyska Olimpijskie w Londynie. – Nie będziemy jakoś specjalnie zmieniać planów treningowych – zapowiada Grzegorz Fijałek. – Mamy już przetestowany system, który dobrze sprawdził się w kończącym się roku. Na pewno zwiększymy ilość obozów w ciepłych krajach, żeby jak najwięcej ćwiczyć na powietrzu.

autor tekstu: Maciej Nowocień
więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved