Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paulina Maj: Stać nas na podjęcie walki

Paulina Maj: Stać nas na podjęcie walki

fot. archiwum

- Niedobrze, że przez występy niektórych zawodniczek w Pucharze Świata wciąż trenujemy w niepełnym składzie - uważa na dwa tygodnie przed startem Ligi Mistrzyń, libero Atomu Trefl Sopot Paulina Maj. - Dwóch siatkarek w ogóle jeszcze nie poznałyśmy.

Wicemistrzynie Polski stanowią w tym sezonie bardzo międzynarodową grupę. Ze względu na wyjazd niektórych siatkarek na mecze reprezentacyjne, Atom Trefl musi więc przygotowywać się do europejskich pucharów w niekompletnym składzie. – Dwóch siatkarek w ogóle jeszcze nie poznałyśmy [Alisha Glass i Megan Hodge z USA], a dwie przyjechały na chwilę i już ich nie było [Małgorzata Kożuch i Corina Ssuschke-Voight z Niemiec] – wylicza Paulina Maj.

Libero reprezentacji Polski przyznaje także, że ciężko będzie pogodzić grę w PlusLidze kobiet z Ligą Mistrzyń. Pomimo tego nie traci nadziei na odniesienie sukcesu. – W takich rozgrywkach jak Liga Mistrzyń dużą rolę odgrywają serce i determinacja, a tego z pewnością nam nie zabraknie. Tworzymy bardzo fajny i zgrany zespół, który stać na podjęcie walki i zwycięstwa. Mnie powinno pomóc też doświadczenie wyniesione z gry w reprezentacji. Dzięki niemu gra na wysokim poziomie przeciwko klasowym przeciwniczkom nie jest dla mnie żadną niewiadomą. Kłopotliwe jest jednak to, że mecze pucharowe są wplecione w rozgrywki ligowe. Obie kwestie będzie trzeba jakoś pogodzić – kończy Maj

Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved