Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Aleksandar Atanasijević piątym zawodnikiem Skry w Japonii

Aleksandar Atanasijević piątym zawodnikiem Skry w Japonii

fot. archiwum

W sobotę w Japonii rozpoczyna się Puchar Świata siatkarzy. Wystąpi w nim pięciu zawodników PGE Skry Bełchatów - czterech Polaków i Serb. Występ 20-letniego Aleksandara Atanasijecia długo stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji.

Piąty bełchatowianin, który wystąpi w Pucharze Świata, to Aleksandar Atanasijević, powołany do reprezentacji Serbii. Występ 20-letniego mistrza Europy długo stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji. Ból i drętwienie ręki sprawiło, że Atanasijević nie mógł zagrać już w pojedynku z Tours VB w Lidze Mistrzów. Zabrakło go też w spotkaniach ligowych z Delectą Bydgoszcza i Jastrzębskim Węglem. Jeszcze przed przerwą w rozgrywkach wyjechał leczyć się do Serbii. Według lekarzy, przyczyną dolegliwości 20-letniego atakującego jest przeciążenie organizmu. Atanasijević przez pół roku grał praktycznie bez przerwy.

Wcześniej siatkarz PGE Skry dostał powołanie do kadry Serbii, ale w bełchatowskim klubie wątpiono, że będzie w stanie polecieć do Japonii. Ale selekcjoner mistrzów Europy Igor Kolaković był zdeterminowany, bowiem w kadrze miał tylko jednego zdrowego atakującego – Ivana Miljkovicia. Jego zmiennik Sasza Starović doznał urazu kolana i musi pauzować przez pół roku.

Mimo kłopotów Atanasijevicia Kolaković nie zrezygnował z niego. Pozwolił mu tylko dołączyć do drużyny pięć dni później niż pozostali gracze, by odpoczął. – Aleksandar dzwonił do mnie. Mówił, że bark już go nie boli, ale ręka wciąż jest zimna i nie ma w niej normalnego czucia. Pytał, czy może jechać na Puchar Świata – opowiada Jacek Nawrocki. Według niego występ w takiej imprezie, sprawi, że młody siatkarz nabierze doświadczenia.Serbowie poleca do Japonii w czwartek. 21 listopada zagrają w Nagoyi z Polską. W poniedziałek z zespołem spotkał się prezydent Serbii Boris Tadić.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved