Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wojtasik i Szternel w kadrze już nie zagrają

Wojtasik i Szternel w kadrze już nie zagrają

fot. archiwum

Wojtasik i Szternel, dwukrotni medaliści turniejów CEV w ubiegłym sezonie nie będą już dłużej zawodnikami kadry narodowej.  - Plażówka to całe moje życie i poświęciłem tej dyscyplinie pięć lat. Teraz całe życie wywraca się do góry nogami - nie ukrywa Wojtasik.

Para Wojtasik/Szternel była trzecią w hierarchii parą reprezentacyjną. Drużyna była połączeniem doświadczenia (Szternel) z młodością Wojtasika. Umiejętności i braku chęci obu zawodnikom nie można było zarzucić. Wystarczy wspomnieć, że popularny "Szera" jest młodzieżowym mistrzem Europy. Z kolei Szternel to wicemistrz świata juniorów z Mysłowic w 2006 roku.

W ubiegłym roku ich sukcesy cieszyły całe środowisko plażowe w Polsce. Zwyciężyli w turnieju Satellite w Baden, znaleźli się też w finale podobnych zawodów w Vaduz. Słabiej im poszło jedynie w mistrzostwach Polski, w których zajęli dopiero czwarte miejsce. – I z tego jesteśmy niezadowoleni, ale przecież nie zawsze się wygrywa – mówi Wojtasik.

Tymczasem świat obiegła plotka, że Wojtasik i Szternel zostaną zwolnieni z kadry. Informację potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej. – Zadaniem PZPS jest stworzenie optymalnych warunków przygotowań dla par, które będą startowały w igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz zbliżających się mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach – mówi Olga Syropiatko z Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS. – Musimy jednak dalej patrzeć w przyszłość. Również Igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 roku wymagają od nas przygotowania młodszych zawodników.I dodaje: – Zawodnicy zdobyli dwa medale na turniejach CEV, ale nie udało im się zakwalifikować do turnieju finałowego w Kristiansand. Zajęli też dopiero czwarte miejsce w mistrzostwach Polski, podczas gdy młodsi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak cieszyli się ze srebrnego medalu.

Dla Wojtasika decyzja związku była dużym ciosem. – Plażówka to było całe moje życie – mówi. – Poświęciłem się tej dyscyplinie przez pięć lat mieszkając daleko od rodziny. Teraz po zwolnieniu całe życie się przewraca. Będę szukał klubu na hali, ale teraz ciężko jest już coś znaleźć.

Nie oznacza to jednak, że para całkowicie zrezygnuje z siatkówki plażowej. – Chciałbym dalej bawić się tym, co kocham, ale nie wiem, czy znajdą się na to finanse – zaznacza Wojtasik. – Z Rafałem chcielibyśmy wykorzystać fakt, że mamy dużo punktów w rankingu CEV i pojeździć po turniejach zagranicznych. Wszystko jednak zależy od sponsora. Czy chciałbym wrócić do kadry? Oczywiście, że tak, ale to mało prawdopodobne. PZPS jeśli już z kogoś rezygnuje, to definitywnie.

A kto zajmie miejsce Wojtasika i Szternela? – Decyzja o rozszerzeniu szkolenia jest podejmowana zawsze po konsultacji z trenerem kadry narodowej. Ostateczna decyzja nastąpi pod koniec roku 2011 – informuje Olga Syropiatko.

* autorem tekstu jest Maciej Nowocień (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved