Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Władimir Alekno: Wygra ten, kto wytrzyma psychicznie i fizycznie

Władimir Alekno: Wygra ten, kto wytrzyma psychicznie i fizycznie

fot. archiwum

Rosjanie podobnie jak biało-czerwoni dzięki dzikiej karcie zyskali możliwość walki o kwalifikację olimpijską na turnieju w Japonii. - Będziemy robić wszystko, by osiągnąć ten cel - zapowiada szkoleniowiec Sbornej, Wladimir Alekno.

Rosjanie, którzy w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy musieli uznać wyższość reprezentacji Polski, w Japonii walczyć będą o bilety do Londynu. – Tegoroczny Puchar Świata będzie niezwykle wyrównany. Zagramy z takimi zespołami jak Włochy, Brazylia, Kuba, Serbia czy Polska. Te drużyny są bardzo silne, a dodatkowa trudność polega na tym, że w czternaście dni rozegramy aż jedenaście meczów. Turniej wygra ten, kto wytrzyma zarówno psychicznie, jak i fizycznie – mówi Wladimir Alekno, który do grona faworytów turnieju dołącza siatkarzy z Argentyny. Ekipa ta z dobrej strony zaprezentowała się bowiem w Lidze Światowej, zajmując czwarte miejsce w rozgrywanym w Polsce turnieju finałowym.

Do startu w Japonii Sborna przygotowywała się podczas zgrupowania w Moskwie. Po nim siatkarze dostali kilka dni wolnego, by wypocząć przed wymagającym turniejem. – Zgrupowanie trudno jednoznacznie ocenić, dlatego że wielu zawodników nie jest w optymalnej formie. Mamy wielu siatkarzy, którzy borykają się z urazami – przyznaje szkoleniowiec, któremu podczas przygotowań do Pucharu Świata pojawił się kolejny problem kadrowy. Kłopoty z biodrem zgłosił bowiem Taras Chtiej, który jest jednym z filarów reprezentacji. – Nie wiem, na ile będzie on mógł nam pomóc, bowiem uraz jest dosyć poważny. Na pewno Taras jest nieugięty i będzie chciał zrobić wszystko, by zagrać. Jest on bardzo ważnym ogniwem zespołu, dlatego jesteśmy gotowi zaryzykować i zabrać go do Japonii – mówi trener, który nie mógł ze sobą zabrać zmagającego się z kontuzją Sergieja Grankina.

W porównaniu ze składem, który zagrał na mistrzostwach Europy, w ekipie wyruszającej do Japonii zaszło kilka zmian. – Siergiej Makarow i Aleksander Butko zastąpią Siergieja Grankina. W miejsce walczącego z kontuzją Dima Ilnickiego pojawi się zaś Siergiej Tietiuchin. Musieliśmy uzupełnić atak, dlatego też w składzie znaleźli się Paweł Krugłow i Roman Jakowlew. Pozostawiony sam sobie Maksim Michajłow miałby bowiem bardzo ciężko. Te zmiany były konieczne, a czasem nawet wymuszone – opowiada Alekno, który zdecydował się na wystawienie na pozycji libero Aleksandra Sokołowa i Aleksieja Obmoczajewa, zamiast dobrze znanego polskim kibicom Werbowa. – Każdy ma szansę wywalczyć sobie miejsce w tej reprezentacji – mówi szkoleniowiec. Jego zespół przed turniejem w Japonii sprawdzi swoje możliwości z klubem Japan Tabacco. – Te mecze są nam potrzebne – twierdzi.źródło: championat.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved