Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Patryk Czarnowski: Chciałbym pomóc w osiągnięciu celu

Patryk Czarnowski: Chciałbym pomóc w osiągnięciu celu

fot. archiwum

Po przerwie spowodowanej kontuzją Patryk Czarnowski wraca do kadry narodowej. - Chciałbym, żebyśmy wrócili z przepustką do Londynu i żebym w jakimś stopniu mógł pomóc w osiągnięciu tego celu - zapowiada siatkarz.

W występie w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy Patrykowi Czarnowskiemu przeszkodziła kontuzja, której doznał w końcówce sezonu ligowego. – Dopiero przed zgrupowaniem kadry lekarze znaleźli przyczynę moich dolegliwości. Byłem w szoku, bo okazało się, że mam złamany piszczel! I zamiast grać w reprezentacji, zacząłem rehabilitację. Dopiero przed tym sezonem wróciłem do zdrowia i formy. Na szczęście Anastasi o mnie nie zapomniał – opowiedział Czarnowski, który znalazł się w samolocie lecącym do Japonii.

Środkowy ma nadzieję na jak najczęstsze występy podczas japońskiego turnieju. Wraz z nim do kraju kwitnącej wiśni pojechali Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek i Łukasz Wiśniewski. – Najważniejsze, że trener Anastasi może na nas wszystkich liczyć. Jesteśmy młodzi, a już dużo znaczymy w PlusLidze. Nasza rywalizacja na środku zapowiada się pasjonująco – przyznaje siatkarz, któremu bardzo dobrze układa się współpraca z powracającym do kadry Pawłem Zagumnym. –  Paweł to tak duża klasa, że bardzo szybko potrafi się przystosować do różnych zawodników czy sytuacji. Nie będę miał taryfy ulgowej – mówi.

Reprezentacja Polski stawiana jest w gronie zespołów, które mogą powalczyć o awans na igrzyska. Zadanie to nie będzie jednak należało do łatwych, bowiem biało-czerwoni o bilety do Londynu walczyć będą ze światową czołówką. – Chciałbym, żebyśmy wrócili z przepustką do Londynu i żebym w jakimś stopniu mógł pomóc w osiągnięciu tego celu – mówi Czarnowski. Pierwszym rywalem reprezentacji będą siatkarze z Kuby, a spotkanie to odbędzie się już w niedzielę.* cały wywiad Kamila Składkowskiego w „Przeglądzie Sportowym”

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved