Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Izabela Bełcik: Jesteśmy gotowe na mocną, twardą walkę

Izabela Bełcik: Jesteśmy gotowe na mocną, twardą walkę

fot. archiwum

- Cieszymy się bardzo, że nadchodzi moment gry o najwyższe cele, czyli to, na co pracowałyśmy w ubiegłym sezonie - powiedziała na konferencji prasowej z okazji debiutu w Lidze Mistrzyń, kapitan Atomu Trefla Sopot, Izabela Bełcik.

Start w tych rozgrywkach jest dla klubu wydarzeniem historycznym. Debiut drużyny na europejskiej arenie będzie miał miejsce 30 listopada i będzie to spotkanie wyjazdowe z Volero Zurich. Pierwszy mecz u siebie, w ramach Ligi Mistrzyń, Atom Trefl Sopot zagra 7 grudnia o godzinie 18:00. Zawodniczki zapowiadają walkę o najwyższe cele.

Uzyskałyśmy kwalifikacje do Ligi Mistrzyń i teraz jest moment, kiedy już zostało tylko kilka dni, treningów do rozpoczęcia pierwszego meczu – powiedziała Izabela Bełcik.Na pewno będzie bardzo ciężko. Jesteśmy gotowe na mocną, twardą walkę do samego końca i patrzymy tylko na te pierwsze mecze grupowe. Mam nadzieję, że damy z siebie wszystko i chwilę poczekawszy na koleżanki, razem w kilka dni stworzymy monolit, który pokaże to, co najlepsze.

Atom Trefl Sopot w grupie C zmierzy się, poza Volero, z rosyjskim Dynamem Kazań oraz VK Modranską Prostejov (Czechy). W rozgrywkach wśród 20 klubów Polskę reprezentować będzie także Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna.To wyjątkowe doświadczenie, bo pierwszy raz weźmiemy udział w tych rozgrywkach. Mamy specyficzny sezon przedolimpijski i na wiele treningowych dni tracimy poszczególne zawodniczki – tłumaczył trener Alessandro Chiappini.Natychmiast jak wrócą ze zgrupowań, podejmiemy pracę w pełnym zestawieniu. Będziemy się starali być maksymalnie dobrze przygotowani do startu w Lidze Mistrzyń.

Trener Atomu Trefla Sopot nie boi się rywalizacji o europejskie puchary, patrząc pod kątem drużynowym. – Zespół jest silny, liczny i to powinno stwarzać możliwości korzystnych wyników w tym maksymalnie skondensowanym sezonie, gdzie musimy grać na wielu szczeblach rozgrywek. Damy z siebie wszystko i będziemy walczyć, by dojść jak najdalej. Na razie obiecuję walkę w każdym meczu. Chcemy, by ta konsekwencja byłą podstawą w budowie naszego sukcesu – zakończył trener.

Cieszymy się, że mamy tak wspaniałą drużynę, kapitalnego trenera, których pracę mamy okazję obserwować. Życzenie dla drużyny, by dotarła do Final Four i aby w następnym sezonie wygrała te finały u nas – życzył drużynie prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved