Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski: Zdobyliśmy tak naprawdę aż sześć punktów

Sławomir Gerymski: Zdobyliśmy tak naprawdę aż sześć punktów

fot. archiwum

Czterech partii potrzebowali siatkarze Energetyka Jaworzno, aby pokonać rywali z Będzina w meczu 7. kolejki zaplecza siatkarskiej ekstraklasy. - Z naszego punktu widzenia, był to mecz walki, ciężko wywalczone trzy punkty - mówił szkoleniowiec gospodarzy.

Artur Kulikowski (kapitan MCKiS Energetyk Jaworzno): – Na pewno był to dla nas bardzo trudny mecz, taki – za sześć punktów. Wiadomo, derby rządzą sie swoimi prawami. Poza pierwszym setem, w którym udało nam się "naskoczyć" na przeciwników mocną zagrywką, przez co mieli czytelne rozegranie, był to mecz walki. Trzy następne sety były bardzo zacięte. Ostatecznie, przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść, punkty zostały w Jaworznie.

Dariusz Syguła (kapitan MKS MOS Interpromex Będzin): – Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Dwa poprzednie mecze graliśmy na dobrym poziomie, w dzisiejszym meczu zagraliśmy gorzej. Bardzo dużo myliliśmy się w ataku, popełnialiśmy wiele błędów własnych. To wszystko – krótko i na temat.

Rafał Legień (trener MKS MOS Interpromex Będzin): – Przede wszystkim chciałem pogratulować Sławkowi zwycięstwa. Tak jak Darek powiedział – popełniliśmy za dużo własnych błędów, a siatkówka jest grą błędów – kto popełni ich więcej, ten przegrywa. Pierwszy set był słaby w przyjęciu, co wynikało z dobrej zagrywki Jaworzna. Próbowaliśmy walczyć, ale jednak czegoś zabrakło, słabo taktycznie zagraliśmy końcówki. Myślę, że Jaworzno zasłużenie wygrało to spotkanie.Sławomir Gerymski (trener MCKiS Energetyk Jaworzno): – Dziękuję bardzo za gratulacje. Z naszego punktu widzenia, był to mecz walki, były to ciężko wywalczone trzy punkty. Troszeczkę uczymy się od Będzina – ich sposobu budowania zespołu, stawiania na wychowanków… Z Będzinem zawsze ciężko nam się grało – bądź, co bądź przyjaźnimy się, spotykamy się na sparingach, na turniejach. W czasie ligi to troszkę przeszkadza, rywal zna nas bardzo dobrze. Bardzo cieszę się z tych trzech punktów. Można powiedzieć, że zdobyliśmy ich dzisiaj tak naprawdę aż sześć. Choć Będzin nie jest od nas na pewno słabszym zespołem, moi chłopcy potrafili wykorzystać słabszą dyspozycję dnia przeciwnika.

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved