Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rafał Prus: To są bardzo ważne trzy punkty

Rafał Prus: To są bardzo ważne trzy punkty

fot. archiwum

Piast Szczecin w sobotę bez większych problemów pokonał Energetyka Poznań i zainkasował komplet punktów - To są dla nas bardzo ważne trzy punkty, bo tych punktów nagubiliśmy juz tyle, że wystarczy już na cały sezon - mówi trener Rafał Prus.

Są kolejne trzy punkty i można powiedzieć, że to są bardzo ważne punkty, bo zdobyte z sąsiadem w tabeli….

Rafał Prus: To są dla nas bardzo ważne trzy punkty, bo tych punktów nagubiliśmy już tyle, że wystarczy chyba na cały sezon. Tego bym sobie życzył, ale przed nami na pewno trudne spotkanie w Sulechowie za tydzień i te sobotnie punkty dają nam troszkę spokoju, bo to piąte miejsce zaczęło się niebezpiecznie zbliżać i tak, jak graliśmy niedawno o drugie miejsce w Świeciu, tak tutaj musieliśmy grać mecz o czwarte miejsce. Mogło być różnie i gdybyśmy tutaj coś stracili byłoby bardzo nerwowo.

Można powiedzieć, że dziewczyny grały od początku do końca skoncentrowane i kluczowe było chyba to, że odrzucały poznanianki od siatki swoją zagrywką.Graliśmy tak, jak chcielibyśmy zagrać w Sulechowie. Zagrywka ma nam przynosić punkty. Ja cały czas tłumaczę dziewczynom, że siatkówka nie jest grą indywidualistek, one pracują dla siebie. Zagrywka pracuje dla bloku, blok dla obrony i to wszystko musi się na siebie nakładać, a jak tak będzie, to myślę, że mamy takie możliwości, że potrafimy na pewno postawić się w Sulechowie i przywieźć stamtąd jakiś dobry wynik.

Wspominał pan dużo o meczu w Sulechowie. Tam chyba trzeba będzie zagrać nawet na 110% swoich możliwości, bo wiadomo jakim zespołem jest Zawisza.

Kobieta zmienną jest, ale w Sulechowie są bardzo stabilne kobiety i do tej pory grają bardzo równo, bardzo skutecznie. Grały dobrze w sparingach z nami, grały skutecznie w Pucharze Polski. Każda passa kiedyś się kończy i tylko wtedy, gdy damy z siebie wszystko mamy szansę na dobry wynik na terenie, na którym moim zdaniem bardzo trudno będzie komuś wygrać w tym sezonie. Z całym szacunkiem dla zespołu ze Świecia, ale myślę, że Zawisza jest bardziej poukładanym zespołem i udowodnił to wygrywając 3:1 na gorącym terenie w Świeciu (w 5. kolejce przyp. red.), gdzie my polegliśmy. Jedziemy tam pełni wiary, ale nie obaw. Szanujemy Sulechów, pokazał nam nie raz już w tym sezonie miejsce w szeregu, ale niekiedy lepiej atakuje się z drugiego, trzeciego miejsca, niż z roli faworyta.

Asia Kolec mówiła, że zmieniono wam terminarz. Nie obawia się pan, że może to w jakimś stopniu wpłynąć na zespół?

Jak chce się grać o czołówkę tabeli, to trzeba być gotowym na wszystko. My staramy się robić postępy, choć niekiedy wygląda to źle i nieudane akcje denerwują zarówno mnie, jak i kibiców. Wiemy do czego dążymy, wiemy, że gra ma wyglądać coraz lepiej. Korygujemy błędy na bieżąco i staramy się iść do przodu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved