Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy wyruszają dziś do Japonii, cel: kwalifikacja olimpijska

Polacy wyruszają dziś do Japonii, cel: kwalifikacja olimpijska

fot. archiwum

Reprezentacja Polski wyruszyła dziś do Japonii, gdzie zawalczy o kwalifikację olimpijską. Najpozytywniejszą informacją jest to, że Bartosz Kurek i Krzysztof Ignaczak udają się do Azji zdrowi i w pełni będą mogli wspomóc polską reprezentację w Pucharze Świata.

Kurek do niedawna miał problem z kręgosłupem, natomiast w sobotnim meczu towarzyskim z Czechami odczuwał bóle karku. – To nic poważnego. Coś go zabolało, ale nie ma mowy o nowej kontuzji. To jest zawodowy sport, a nie siedzenie przed telewizorem – informuje w Przeglądzie Sportowym lekarz polskiej reprezentacji Jan Sokal. Z kolei Ignaczak również w meczu z Czechami, tyle, że w piątek zgłosił ból uda. Zastąpił go Paweł Zatorski, drugi libero polskiej reprezentacji. – W sobotę mieliśmy zrobić badanie USG, ale rano „Igła" stwierdził, że nic go już nie boli i problem zniknął – opowiada Sokal.

Puchar Świata rządzi się swoimi prawami. Można to dostrzec obserwując poczynania siatkarek. Polscy siatkarze rozegrają w ciągu piętnastu dni aż jedenaście spotkań. To ciężki i wymagający wiele poświęcenia turniej. Ważne jest również to, by podstawowa szóstka miała niezwykle silne zaplecze.

Nasi reprezentanci nie ukrywają, że do Japonii jadą po kwalifikację na igrzyska. – Trener uznał, że kluczowe dla naszego sukcesu w Japonii będą zwycięstwa w trzech pierwszych spotkaniach. Powiedziałem mu, że wygramy te mecze, bo nie po to jedziemy na Puchar Świata, by się kogoś wystraszyć. Chcemy zdobyć kwalifikację olimpijską i musimy wygrywać z każdym – przyznaje w rozmowie z PS Zbigniew Bartman, który musi mierzyć się z dość niekorzystną sytuacją zmiany pozycji. W drużynie Jastrzębskiego Węgla zawodnik gra na pozycji przyjmującego, natomiast w reprezentacji kraju przechodzi na atak. – Powoli zaczynam sobie przypominać jak to jest atakować z prawej strony z drugiej linii. W maju miałem większe problemy gdy pierwszy raz trener przestawił mnie na atak. Teraz przez dwa dni zgrupowania też miałem kłopoty, lecz z każdym dniem jest coraz lepiej – stwierdza siatkarz.Więcej informacji w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved