Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Winiarski: Jest dreszczyk emocji

Michał Winiarski: Jest dreszczyk emocji

fot. archiwum

- Jeśli wszyscy razem będziemy w to wierzyć i będziemy mieć trochę szczęścia, bo w takim turnieju jest ono niezbędne, to możemy mieć na koniec powody do zadowolenia - mówi przed początkiem rywalizacji w Pucharze Świata Michał Winiarski.

Ostatnim reprezentacyjnym turniejem, w którym brał udział Michał Winiarski , były nieudane dla biało-czerwonych ubiegłoroczne mistrzostwa świata. – To była jedna z gorszych chwil w mojej karierze i wielkie rozczarowanie – wspomina przyjmujący reprezentacji Polski. – Borykałem się wtedy z problemami zdrowotnymi i tak naprawdę przez większość przygotowań byłem leczony i stawiany na nogi. Nie pojechałem tam zdrowy i nie mogłem pokazać wszystkiego, na co mnie stać. Te mistrzostwa były ciężkie dla nas wszystkich – dodaje  na łamach Polska The Times Winiarski.

Michała Winiarskiego nie było w składzie drużyny, która stawała na podium tegorocznej Ligi Światowej oraz mistrzostw Europy, bowiem wówczas zawodnik leczył urazy. Obecnie z jego zdrowiem jest wszystko w porządku, a więc po rocznej przerwie znalazł się ponownie w kadrze. Andrea Anastasi powołał go na zbliżający się wielkimi krokami Puchar Świata. Czy siatkarz odczuwa emocje przed powrotem do reprezentacji? – Na pewno jest jakiś dreszczyk emocji, jakaś dodatkowa adrenalina – zaznacza zawodnik.

Winiarski zwraca również uwagę na to, że podczas jego nieobecności doszło do kilku zmian w kadrze. – Pierwszy raz zdarzy się tak, że kilku zawodników w ogóle nie będę znał, bo do tej pory pewnie nawet nie miałem okazji z nimi rozmawiać — Nowością dla mnie będzie też to, że w reprezentacji będę jednym ze starszych siatkarzy, a to mi się jeszcze nie zdarzyło. Mam teraz 28 lat, a będzie raptem tylko kilku zawodników starszych ode mnie. Ale myślę, że wszystkich jednoczy jeden cel – awansować do igrzysk olimpijskich – kończy przyjmujący polskiej reprezentacji.źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved