Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Lubiejewski zasili szeregi GTPS Gorzów Wielkopolski?

Marcin Lubiejewski zasili szeregi GTPS Gorzów Wielkopolski?

fot. archiwum

Po dopełnieniu kwestii formalnych, związanych ze zgłoszeniem w PZPS, Marcin Lubiejewski będzie mógł rozegrać swój pierwszy mecz w barwach GTPS-u. Atakujący prawdopodobnie w składzie zespołu będzie już na mecz z Jokerem Piła.

Marcin Lubiejewski od kilku miesięcy trenuje z zespołem GTPS dla podtrzymania formy. Zawodnik, który grał ostatnio w tureckim Tofas Bursa, nie znalazł w tym czasie klubu za granicą.

Dziś wobec kontuzji kapitana Rajbud GTPS, Pawła Maciejewicza, zarząd dogadał się z „Lubiejem", żeby ten do końca rundy pomógł swojemu dawnemu zespołowi. Od stycznia, były zawodnik m.in. Chemika Bydgoszcz AZS Olsztyn i Siatkarza Wieluń będzie grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przerwa Pawła Maciejewicza potrwa 3-4 tygodnie. Oprócz kontuzji kolana, Pawłowi po zabiegu jeszcze przytrafiło się zakażenie gronkowcem, na szczęście jego łagodną odmianą. Jutro nadamy sprawie Marcina bieg i jeśli Okręgowy Związek Piłki Siatkowej nie będzie widział formalnych problemów, to Marcin zagra w sobotę z Jokerem – powiedział wiceprezes GTPS, Krzysztof Śmigiel.Lubiejewski jest wychowankiem MKS MDK Warszawa. Do Stilonu pierwszy raz przybył w 2000 roku i przeżył z gorzowskim klubem spadek z ekstraklasy, oraz powrót do niej po roku. Po awansie, odszedł do Jokera Piła, gdzie grał do 2004 roku. Później zdecydował się na powrót do Gorzowa i w sezonie 2004/2005 został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem drużyny w tamtych rozgrywkach. Po odejściu z klubu Waldemara Wspaniałego, zdecydował się przenieść do ligowego rywala gorzowian, Chemika Bydgoszcz, z którym wywalczył awans do PLS. Na parkietach elity grał już jednak w barwach AZS Olsztyn, gdzie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Z Olsztyna, po dwóch sezonach zdecydował się przejść do I-ligowego Siatkarza Wieluń. Z tym klubem wywalczył trzeci awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w swojej karierze. Grał tam jeszcze na początku zeszłego sezonu, jednak po rozwiązaniu umowy z wieluńskim klubem, trafił do ekstraklasy tureckiej, do klubu Tofas Bursa. Od kwietnia bieżącego roku pozostawał bez klubu.

* autorem jest Filip Górecki (gorzow24.pl)

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved