Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Rosjanki i Chorwatki przebrnęły przez prekwalifikacje

IO: Rosjanki i Chorwatki przebrnęły przez prekwalifikacje

fot. archiwum

Rosjanki i Chorwatki dołączyły do grona zespołów, które zagrają w maju w Stambule w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. „Sborna" wygrała z Rumunią, a Chorwacja dość nieoczekiwanie wyeliminowała Holandię.

Turniej w Rosji

W rosyjskim Kaliningradzie turniej prekwalifikacyjny zwyciężyły gospodynie, które w finale okazały wyższość nad reprezentacją Rumunii. Mimo, że zdecydowanym faworytem pojedynku była ekipa „Sbornej", to Rumunki napsuły jej nieco krwi. Ich dobra obrona potężnych ataków gospodyń sprawiła, że druga odsłona padła ich łupem. Jednak to było wszystko, na co tego dnia było je stać. Podrażnione porażką w drugiej odsłonie Rosjanki w dwóch kolejnych setach wyraźnie górowały nad przeciwniczkami, nie pozwalając im dobić nawet do 20 punktów. Najwięcej oczek dla zwycięskiego zespołu zdobyła Jekaterina Gamowa, która zapisała na swoim koncie ich aż 28.

Rosja – Rumunia 3:1
(25:17, 22:25, 25:11, 25:18)Turniej w Chorwacji

Obok Bułgarek i Rosjanek awans do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Lodynie wywalczyły również Chorwatki, które w finale prekwalifikacji dość nieoczekiwanie okazały się lepsze od reprezentacji Holandii. Spotkanie świetnie rozpoczęły „Pomarańczowe", które zdeklasowały gospodynie w premierowej partii, jednak brak koncentracji w ich szeregach doprowadził do tego, że po trzech odsłonach bliżej sukcesu były Chorwatki. Holenderki zerwały się jeszcze do walki. Czwarta odsłona padła ich łupem i o losach całej rywalizacji musiał zadecydować tie-break. W nim „Oranje" prowadziły już 11:8, ale wówczas ponownie sytuacja zmieniła się o 180 stopni, bowiem gospodynie najpierw doprowadziły do remisu (13:13), a dwa oczka zdobyte przez Sanie Popović dały im upragnione zwycięstwo. W porażkę długo nie mogły uwierzyć Holenderki, na których twarzach pojawiły się łzy. Natomiast w zupełnie odmiennym nastroju były gospodynie. 

Chorwacja – Holandia 3:2
(15:25, 25:19, 25:19, 15:25, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved