Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Podopieczne trenera Kalinowskiego na czele tabeli

II liga K: Podopieczne trenera Kalinowskiego na czele tabeli

fot. archiwum

Silesia Volley II w minionej kolejce odniosła kolejne piąte zwycięstwo z rzędu. Dzięki zwycięstwu z GS UKS Krzanowice podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego wskoczyły na fotel lidera. O kilka zdań poprosiliśmy szkoleniowca drużyny pana Rafała Kalinowskiego.

Zespół z Krzanowic pokonaliście dość łatwo ?

Rafał Kalinowski: – Patrząc na wyniki w poszczególnych setach można by było odnieść takie wrażenie, jednak nie do końca tak było. Chodzi mi o to, że do każdego meczu staramy się przygotować jak najlepiej pod względem taktycznym i fizycznym. Dużo czasu poświęciliśmy na analizę gry przeciwnika uwzględniając jego specyfikę. Myślę, że w tym meczu przyniosło to wymierne korzyści. W samym meczu udało nam się uzyskać przewagę dzięki agresywnej zagrywce.

– Przeciwniczki miały problem z jej odbiorem co zmuszało je do czytelnej gry. My byliśmy też dobrze dysponowani w bloku oraz grze obronnej. Z dobrej strony w kontrataku pokazały się również skrzydłowe.W waszej grupie dość często można zaobserwować zmiany lidera. Po tej kolejce ten zaszczyt przypadł pańskiej drużynie. Czy długo utrzymacie tę pozycję ?

– Ta sytuacja wynika z faktu, że w naszej grupie jest pięć no może sześć zespołów, które prezentują podobny poziom sportowy. Każdy z każdym jest w stanie wygrać lub przegrać. Taka sytuacja sprawia, że rywalizacja w grupie jest atrakcyjna dla kibiców. Praktycznie po każdej kolejce następują przetasowania ligowej tabeli. Różnice punktowe pomiędzy np. pierwszym a szóstym zespołem sięgają maksymalnie trzech punktów dzięki temu mecze są atrakcyjne obfitujące w wiele widowiskowych akcji. Natomiast jeśli chodzi o drugą część pytania to uważam, że pierwsza pozycję utrzymamy dopóki dopóty będziemy grać dobrze lub bardzo dobrze (śmiech).

Pierwszą rundę zakończycie meczem wyjazdowym z MCKiS Jaworzno. Spotkanie to zapowiada się niezwykle ciekawie. Czy kibice mogą liczyć na kolejne zwycięstwo za trzy punkty ?

Dostrzegam pewną analogię pomiędzy zespołami. Obie drużyny zaczęły sezon słabo od porażek jednak w miarę trwania ligi zaczęły odnosić zwycięstwa. Zespół z Jaworzna podobnie jak i my wygrał pięć ostatnich spotkań i dodatkowo ma zaległe spotkanie z MKS Świdnica, które tez będzie chciał rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Nasze zespoły znają się znakomicie ponieważ dość często spotykamy się na różnego rodzaju turniejach towarzyskich, gramy tez mecze sparingowe. Myślę, że o wyniku rywalizacji zadecyduje dyspozycja dnia. Jednak zrobimy wszystko, żeby z trudnego terenu w Jaworznie wywieźć trzy punkty. Korzystając z okazji zapraszam wszystkich naszych sympatyków o wsparcie głośnym dopingiem w sobotę 19 listopada o godz. 18:00 – Hala MCKiS Jaworzno ul. Inwalidów Wojennych 18 (Osiedle Stałe).

Silesia Volley II – GS UKS Krzanowice 3:0
(25:14, 25:16, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki oraz tabela grupy drugiej II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved