Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Częstochowianka wraca do gry o fotel lidera

II liga K: Częstochowianka wraca do gry o fotel lidera

Po wstydliwej porażce przed tygodniem, zawodniczki Częstochowianki wygrały w Świdnicy z MKS 3:1. Siatkarki spod Jasnej Góry wykorzystały potknięcia rywalek i znów mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie 2 na półmetku fazy zasadniczej.

Spotkanie od początku układało się po myśli częstochowianek, które od pierwszego gwizdka sędziego narzuciły świdniczankom swój styl gry (3:2, 5:3), dzięki czemu w połowie premierowej odsłony prowadziły różnicą czterech punktów (12:8). Wprawdzie gospodynie odrobiły dwa oczka i na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:16, jednak przyjezdne szybko wrzuciły wyższy bieg (22:19) i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

W drugiej partii siatkarki spod Jasnej Góry poszły za ciosem i kontynuowały swoją dobrą grę z pierwszej partii (12:9). Wszystko zmieniło się przy stanie 13:12 dla częstochowianek. – Wtedy coś się zacięło – tłumaczy Adam Łyczko.Świdniczanki natomiast zaczęły grać zdecydowanie bardziej agresywnie. Przede wszystkim lepiej serwowały. Poza tym świetnie broniły, a także bardzo dobrze atakowały – komplementował przeciwniczki szkoleniowiec Częstochowianki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Podopieczne Magdaleny Antoniak pewnie zwyciężyły 25:17 i z animuszem przystąpiły do kolejnej odsłony.

Gospodynie rozpoczeły trzecią część meczu od trzypunktowego prowadzenia (7:4), jednak przyjezdne nie zamierzały się poddawać i szybko doprowadziły do remisu 9:9. Od tego momentu obie drużyny walczyły zażarcie o każdą piłkę (14:13) i pewne było, że losy tej partii rozstrzygną się dopiero w końcówce. W decydującej fazie seta więcej zimnej krwi zachowały siatkarki spod Jasnej Góry, które najpierw objęły prowadzenie (18:17), a później odskoczyły rywalkom na trzy oczka, tak iż na tablicy wyników pojawił się rezultat 22:19 dla częstochowianek. Takiej przewagi podopieczne Adama Łyczki już nie zmarnowały i wygrana przyjezdnych w trzecim secie stała się faktem.

Czwarta odsłona to już popis w wykonaniu wyżej notowanych rywalek. – Świdniczanki momentami grały bardzo dobrze – nie szczędził komplementów rywalkom trener AJD. – MKS to bardzo młody zespół, a czas pracuje na jego korzyść. Brakuje mu tylko doświadczenia – dodał. Jego podopieczne prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki. Wprawdzie przy stanie 24:14 częstochowianki zamiast dobić swoje przeciwniczki, straciły siedem punktów z rzędu, jednak udało im się wygrać 25:21 i zgarnąć niezwykle cenne trzy punkty.

MKS Świdnica – AJD Częstochowianka Częstochowa 1:3
(20:25, 25:17, 22:25, 21:25)

MKS: Gancarz, Krusiewicz, Kukla, Gezella, Bernaciak, Gabryańczyk, Szczurek (libero) oraz Malina, Małodobra i Radgowska
Częstochowianka: Siuda, Rymel, Świech, Migoń, Mroczek, Piątek, Kurek (libero) oraz Kmiecik, Szymczak, Lipińska i Kwasowska