Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty Jaworzna i awans w tabeli

I liga M: Trzy punkty Jaworzna i awans w tabeli

Czterosetowe spotkanie w Jaworznie przyniosło roszady w tabeli I ligi mężczyzn. Po wygranej za trzy punkty gospodarze awansowali z siódmego na czwarte miejsce, natomiast ekipa z Będzina spadła i obecnie zajmuje trzecią lokatę od końca.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Od razu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, dzięki dobrej grze środkowego Adama Michalskiego w polu zagrywki i bloku. Kiedy MCKiS prowadził 11:6 o przerwę poprosił szkoleniowiec MKS-u MOS Rafał Legień. Jednak po przerwie Marcin Kantor został zablokowany przez Pawła Adamajtisa. Następnie Artur Kulikowski posłał asa serwisowego i przewaga gospodarzy wciąż rosła. Przy stanie 16:8 na parkiecie po raz pierwszy w tym meczu pojawił się Damian Miller, który zastąpił Grzegorza Wójtowicza. Miller od razu pokazał się z dobrej strony. Zagrał asa serwisowego i punktował w ataku. Jednak to nie wystarczyło na znakomicie dysponowanych jaworznian w tym secie, którzy zwyciężyli go 25:14.

W początkowej fazie drugiej odsłony słabiej dysponowanego Mateusza Zarankiewicza zastąpił Adam Łapuszyński. Jednak to MCKiS prowadził grę i przy stanie 6:3 dla Jaworzna trener Legień poprosił o czas. Później już było tylko lepiej w szeregach gości. W zespole Jaworzna na boisku pojawił się Igor Kozłowski, który zmienił Dominika Żmudę. Gdy na pierwsze prowadzenie 10:9 wyszli będzinianie, trener Gerymski od razu zareagował prosząc o przerwę na żądanie. Po przerwie Marcin Kantor zagrał asa serwisowego, następnie skutecznym blokiem popisali się Sławomir Szczygieł, Damian Miller oraz Adam Łapuszyński. Przewaga gości rosła z każdą akcją. Przy prowadzeniu 14:10 szkoleniowiec gospodarzy poprosił o drugą przerwę w tym secie. Potem trochę dekoncentracji wkradło się do zespołu MKS-u i przewaga stopniała do jednego punktu. Po skutecznym bloku Igora Kozłowskiego na Adamie Łapuszyńskim mieliśmy remis 16:16. Następnie Dariusz Syguła zablokował Patryka Łabę, Marcin Kantor zrobił to samo, zatrzymując Pawła Admajtisa i MKS MOS prowadził 22:21. Seta zakończył Damian Miller skutecznym atakiem (25:23).

Trzeci set zaczął się po myśli gości. Przy prowadzeniu 7:3 o przerwę poprosił trener Gerymski. Będzinianie kontrolowali grę i prowadzili 8:5, 12:9. Następnie Władysław Olszowski zablokował Bartosza Dzierżanowskiego i mieliśmy 14:13 dla MKS-u. Potem Adamajtis zagrał asa serwisowego i ns tablicy wyników widniał remis 14:14. Jaworznianie wyszli jednak na prowadzenie 19:17, a następnie Zarankiewicza zablokował Adamajtis. Ostatecznie seta wygrali gospodarze 25:22.

Czwarty set toczył się pod dyktando gospodarzy. Prowadzili 9:7, potem Miller zaatakował w aut. Goście zdołali doprowadzić do remisu 15:15, jednak zaraz MCKiS wyszedł na prowadzenie. Michalski zatrzymał blokiem Dzierżanowskiego, a Kwasowski z Michalskim zablokowali Wójtowicza. Ich drużyna wygrała seta 25:20 i cały mecz 3:1. W zespole gości zabrakło skutecznych ataków, a w drużynie Jaworzna świetnie zaprezentowali się Michalski i Adamajtis.

MCKiS Jaworzno – MKS MOS Będzin 3:1
(25:14, 23:25, 25:22, 25:20)

MCKiS: Kamil Kwasowski, Dominik Żmuda, Artur Kulikowski, Władysław Olszowski, Paweł Adamajtis, Adam Michalski, Damian Sobczak (libero) oraz Igor Kozłowski, Patryk Łaba
MKS MOS: Dariusz Syguła, Bartosz Dzierżanowski, Mateusz Zarankiewicz, Grzegorz Wójtowicz, Sławomir Szczygieł, Marcin Kantor, Michał Potera (libero) oraz Adam Łapuszyński, Damian Miller