Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Okuniewski: Wierzę, że zespół zacznie grać skutecznie

Adam Okuniewski: Wierzę, że zespół zacznie grać skutecznie

fot. archiwum

Przed nami kilka tygodni przerwy spowodowanej Pucharem Świata w Japonii. Gdańszczanie mają miesiąc by przygotować się do kolejnych spotkań, które odbędą się w grudniu. O dotychczasowych wynikach  drużyny mówi Adam Okuniewski.

Za nami siedem kolejek. Gdańszczanie z jednym zwycięstwem i trzema punktami zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Mimo, że jesteśmy beniaminkiem ligi, to liczyliśmy chyba na lepszy wynik?

Adam OkuniewskI: – Do zakończenia I rundy rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze: w Gdańsku z Fartem Kielce i w Warszawie z Politechniką. Jednak przerwa w rozgrywkach, spowodowana udziałem naszej reprezentacji w Pucharze Świata, skłania nas wszystkich do wstępnych analiz. Nie ukrywam, że zdobycz punktowa nie jest dla klubu satysfakcjonująca. Układ pierwszych meczów nie był łaskawy dla beniaminka, ale zdobycie 6-7 punktów, po siedmiu meczach, był możliwy do osiągnięcia. Podczas rozmów zarządu z trenerem, dokonano oceny obecnej sytuacji i skupiono się nad realizacją założeń na kolejne mecze. Zespół pod kierunkiem sztabu trenerskiego bardzo ciężko pracuje, posiadamy dobrą analizę statystyczną oraz bardzo dobre warunki w ERGO ARENA – wszystko to powinno skutkować zdobyczą punktową już w najbliższych meczach. Jestem przekonany, że nadchodzące spotkania będą okazją do powiększenia naszego dorobku punktowego, co pozwoli drużynie uwierzyć w swoje umiejętności. Wierzę, że zespół zacznie grać nie tylko ładnie ale również skutecznie.

W ostatnim meczu z Częstochową wysoko prowadziliśmy w pierwszym secie, jednak roztrwoniliśmy przewagę, przegraliśmy tę partię i cały mecz 0:3. Mieliśmy szansę na punkty, a nie przywieźliśmy ani jednego. Był pan zawiedziony grą zespołu?– Po dobrym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn jechaliśmy z realną nadzieją na przywiezienie spod Jasnej Góry zdobyczy punktowej. Pierwszy set potwierdził, iż włożona praca zaczyna przynosić efekty. Zespół konsekwentnie i skutecznie realizował wszelkie założenia taktyczne sztabu szkoleniowego. Jednak od stanu 15:23 stało się „coś", co długo będzie przedmiotem analiz oraz dyskusji, gdyż tego seta nie powinniśmy przegrać. Jednak siatkówka jest nieobliczalna i po pierwszym secie nasza drużyna przegrywała 0:1. W drugiej partii ponownie górą byli akademicy i w konsekwencji wracaliśmy z Częstochowy bez punktu. Czy byłem zawiedziony grą? Uważam, że to był dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, a zwycięstwo było tak blisko i w „zasięgu ręki". Jednak przegraliśmy końcówki setów. Wierzę, że sztab trenerski dokonał właściwej analizy i wyciągnie wnioski, które przełożą się na skuteczna grę i pozwolą zespołowi uwierzyć we własne siły.

Czy nie boi się pan, że po takim meczu drużyna może trochę "podłamać się"? Widać, że zawodnicy ciężko pracują, wkładają w grę sporo serca, a wyników nie ma.

– Jeżeli chodzi o dorobek punktowy, to wyników nie ma. Jednak nasza gra z każdym meczem jest coraz lepsza, kolejne elementy gry są skuteczniejsze, włożona praca i okres przygotowań zaczynają przynosić efekty. Zgadzam się, że w zespole po meczu w Częstochowie może być trochę "złości". Ale wierzę również, że jest to „złość" sportowa, która przerodzi się w skuteczną grę. Zawodnicy są pozytywnie nastawieni i wierzą, że są w stanie zrealizować postawiony sobie cel sportowy. Z drugiej strony taki mecz może trochę „podciąć skrzydła", ale zakładam, że po tygodniowym zgrupowaniu w Cetniewie wróci do nas zespół, który jest głodny sukcesów.

Przed nami miesiąc przerwy spowodowanej Pucharem Świata. Wiemy, że zespół wyruszy na zgrupowanie do Cetniewa i zagra sparing z Olsztynem. Czy wiadomo z kim jeszcze zagramy w ciągu tych kilku tygodni?

Kalendarz rozgrywek, ułożony na potrzeby reprezentacji Polski, przewiduje obecnie pięciotygodniową przerwę. Nasi czołowi zawodnicy, reprezentanci Finlandii, do końca listopada będą przygotowywać się z kadrą do turnieju w Chorwacji. Pozostali siatkarze wraz ze sztabem szkoleniowym spędzą tydzień czasu na zgrupowaniu w Cetniewie. Na zakończenie tygodniowego pobytu odbędzie się trening i mecz sparingowy z Indykpolem AZS Olsztyn (18-19.11.2011). W kolejnych tygodniach będziemy pracować już na własnych obiektach. Planowany jest również trening i mecz sparingowy z zespołem z Bydgoszczy, który będzie przebywać na zgrupowaniu w Cetniewie oraz kolejny mecz towarzyski z Olsztynem, już z udziałem Finów, w dniu 5.12.2011. Ostatni tydzień treningów będzie podporządkowany pod mecz z Fartem Kielce, który odbędzie się w niedzielę 11.12.2011 o godz. 18:00 w ERGO ARENA. Oczywiście gorąco zapraszam na to spotkanie.

Widać, że siatkówki na wysokim poziomie brakowało w Trójmieście. Na mecze Lotosu Trefla przychodzi sporo kibiców. Na trybunach na każdym meczu zasiada minimum po 3-4 tysiące ludzi. Są powody do zadowolenia?

– Inaugurację sezonu podczas meczu naszego zespołu z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów obejrzało w ERGO ARENA blisko 7,5 tysiąca „spragnionych" siatkówki kibiców. Kolejne mecze to widownia blisko 5,3 tys. oraz 3,8 tys. kibiców – to świadczy, jakie jest zapotrzebowanie na siatkówkę na dobrym poziomie. Jestem świadomy, że kibice oczekują nie tylko walki i dobrych meczów, ale przede wszystkim zwycięstw. Klub dokłada wszelkich starań aby mecze miały coraz bogatszą oprawę i były profesjonalnie zorganizowane. Od bieżącego sezonu ruszył, co prawda z pewnymi problemami, nowy system sprzedaży biletów, rusza bar i pub kibica oraz sklep Fanshop, gdzie można nabyć gadżety nie tylko naszej drużyny. Zapraszamy wszystkich kibiców, z całymi rodzinami, do licznego udziału w siatkarskim widowisku i kibicowaniu naszej drużynie. Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz Klub Kibica zapraszają wszystkich chętnych do zasilenia swoich szeregów.

*Z wiceprezesem Lotosu Trefla Gdańsk rozmawiała Anna Maszk
*Więcej na treflsport.com

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved