Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięska passa rybniczan trwa

II liga M: Zwycięska passa rybniczan trwa

Po wygranej 3:1 z wrocławską Gwardią w wyjazdowym meczu w środku tygodnia, zawodnicy TS Volley Rybnik podejmowali we własnej hali Czarnych Wirex Rząśnia. Mecz, choć zacięty, zakończył się w trzech setach. Na trybunach zasiedli m.in. Paweł Rusek i Mariusz Prudel.

W rybnickiej hali jak zwykle na brak kibiców nie można było narzekać. Tym razem wśród osób oglądających drugoligową rywalizację można było znaleźć dwie znane szerokiej siatkarskiej publiczności osoby, które z rybnicką siatkówką mają wiele wspólnego. Chodzi tu o dwóch wychowanków Volleya – Mariusza Prudla oraz Pawła Ruska. Obecność na trybunach znanych kolegów „po fachu" nieco stremowała gospodarzy, którzy po błędach w ataku Rafał Rybarczyka oraz Radosława Niestroja przegrywali 5:7. Po słabszym początku rybniczanie zaczęli odrabiać straty i zdołali wyjść na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Playmaker ekipy z Rząśni, Adrian Kraś, widząc niemoc swoich kolegów na skrzydłach skorzystał dwukrotnie z usług środkowych i przyniosło to oczekiwany skutek – wynik 11:13. Goście długo nie mogli cieszyć się z dobrej gry, ponieważ siatkówkę z głowy udanie wybijali im środkowi Volleya – Tomasz Warda oraz Arkadiusz Terlecki. Kiedy wydawało się, że podopieczni Włodzimierza Madeja spokojnie dowiozą 3-4 „oczka" przewagi do końca, Czarni wrzucili drugi bieg i zdołali doprowadzić do remisu (20:20). W decydującej fazie seta gra przyjezdnych była bardzo nierówna – dzięki skutecznym atakom Pawła Gajowczyka Czarni doprowadzali do remisu, by później popełnić dwa proste błędy i przegrać seta. Przy remisie 24:24 dało o sobie znać doświadczenie i ogranie Arkadiusza Terleckiego, który zdobył 25 punkt dla swej ekipy a później dobrym serwisem umożliwił spokojne rozegranie kontry rybniczan (26:24).

Set numer dwa znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy prowadzili 3:0. Po asie serwisowym Terleckiego gospodarze wygrywali 6:2 i trener gości, Dariusz Parkitny, poprosił o czas, by nieco „obudzić" swych podopiecznych. W początkowej fazie seta rozgrywający Volleya Łukasz Lip często korzystał z usług środkowego Tomasza Wardy, który był kompletnie nie do zatrzymania dla kapitana Czarnych, Andrzeja Strzały. W osiągnięciu wysokiej przewagi rybniczanom pomogła również zagrywka, z której odbiorem ogromne problemy miał Damian Mikołajczyk, libero Czarnych Wirex (12:5). Ta część drugiej odsłony przebiegała pod dyktando dwóch graczy – Rafał Rybarczyka (Volley) oraz Jakuba Szcześniewskiego (Czarni), którzy raz po raz kończyli ataki swoich ekip. Dobrą zmianę u gości dał Tomasz Miarka, który zdobył kilka cennych „oczek" oraz asem serwisowym pozwolił złapać kontakt pomiędzy obiema drużynami (13:16). Po raz kolejny przykład gry „falami" pokazał zespół z Rząśni, który w kolejnych akacjach musiał uznawać wyższość rybniczan co poskutkowało piłkami setowymi przy rezultacie 24:21. Setbola skończył atakiem z lewego skrzydła przyjmujący Volleya, Michał Łata (25:22).

Trzecią odsłonę z wysokiego „c" rozpoczęli gracze trenera Madeja – efektowny blok Rybarczyka i Terleckiego na Szcześniewskim dał rybniczanom pierwsze prowadzenie w tym secie. W grze ekipy wygrywającej 2:0 widoczne było lekkie rozluźnienie i brak pełnej koncentracji, co poskutkowało kilkoma szybkimi ciosami ze strony Czarnych (4:7, 6:12). Przy zagrywce kapitana Volleya, Łukasza Lipa, gospodarze zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyniku 10:13. Po raz kolejny środkowy bloku z Rybnika, Arkadiusz Terlecki, pokazał, że doświadczenie zdobyte w Jadarze Radom i Jastrzębskim Węglu jest nieocenione w trudnych momentach spotkania. Świetne czucie bloku Terleckiego oraz niezawodność w ataku pozwoliła rybniczanom na osiągnięcie remisu 20:20. W końcówce oba zespoły bardzo długo grały punkt za punkt, a w ataku nie mylili się: Rafał Rybarczyk i Kamil Parkitny. Ostatecznie zimną głowę w końcówce seta zachowali gospodarze, którzy zwyciężyli 29:27 i 3:0 w całym spotkaniu.

TS Volley Rybnik – LKS Czarni Wirex Rząśnia 3:0
(26:24, 25:22, 29:27)

Volley: Łata, Terlecki, Warda, Lip, Niestrój, Rybarczyk, Łyczko (libero) oraz Graff, Inglot i Stajer
Czarni: Woźniak, Gajowczyk, Kraś, Komor, Strzała, Szcześniewski, Mikołajczak (libero) oraz Parkitny i Miarka

Po meczu powiedzieli:

Arkadiusz Terlecki, środkowy Volleya: – Przed tym spotkaniem uważałem, że czeka nas bardzo ciężki mecz, bo we własnej hali nie gramy tak jak potrafimy grać. Swoją siatkówkę pokazujemy głównie na wyjazdach, a dzisiaj był chyba pierwszy mecz w Rybniku, w którym zagraliśmy swobodnie i bez nerwów. Jako zespołowi, brakuje nam nieco ogrania i myślę, że problemy, które mamy z przyjęciem piłki pokazują się i w naszej hali, i na wyjazdach. To jest jeden z elementów nad którym musimy jeszcze popracować, a myślę, że będzie dobrze. Na razie nie myślimy o tym, że jesteśmy w czwórce i możemy zagrać w play-offach, bo jeszcze długa droga przed nami. Bardzo byśmy się cieszyli z awansu do najlepszej czwórki i chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony, ale dopiero czas pokaże jak będzie. Na tę chwilę gra sprawia mi przyjemność i nie wszystko przychodzi mi z łatwością grając w II lidze, więc myślę, że ten sezon może być dla mnie i całej drużyny bardzo ciekawy.

Mariusz Prudel, reprezentant Polski w siatkówce plażowej, wychowanek Volleya Rybnik: – Cieszę się, że dzisiaj przyszedłem na mecz Volleya. To było bardzo fajne, zacięte spotkanie i co najważniejsze wygrane w trzech setach. Zespół dobrze gra, kibice dopisują, atmosfera jest pozytywna – nic tylko wygrywać. Jeśli tylko mam czas to przychodzę na mecze, gdy jest nieco bardziej pracowicie to kontaktuję się z kolegami z klubu i śledzę wyniki zespołu. Działa to w obie strony, chłopaki piszą czy dzwonią do mnie i pytają jak mi idzie. Na razie nie myślę o tym, żeby wracać do gry na hali i interesuje mnie tylko i wyłącznie plażówka, ale nie wykluczam, że kiedyś wrócę na „stare śmieci" i zagram jeszcze w Volleyu.