Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Triumf krośnianek w Wieliczce

II liga K: Triumf krośnianek w Wieliczce

W starciu ostatniej drużyny z wiceliderem niespodzianki nie było. MKS mimo ambitnej walki musiał uznać wyższość drużyny z Krosna. Wieliczanki wygrały wprawdzie premierową odsłonę, ale w pozostałych setach lepsze okazały się siatkarki Karpat.

Początek spotkania to świetna postawa gospodyń na zagrywce. Mocny serwis utrudnił przyjęcie, przez co zawodniczki z Krosna miały problem ze skończeniem ataku. Gdy punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Izabela Bałucka, było już 5:1. Krośnianki szybko powróciły do dobrej gry i zaczęły odrabiać straty. Gdy z serwisem Joanny Paluch nie poradziły sobie miejscowe, na tablicy widniał remis po 11. W tym fragmencie byliśmy świadkami walki punkt za punkt, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero gdy w polu serwisowym stanęła Katarzyna Świeży, MKS uzyskał przewagę. O czas poprosił trener Dominik Stanisławczyk, przerwa poskutkowała gdyż Karpaty szybko doprowadziły do remisu po 21. Końcówkę seta lepiej wytrzymały zawodniczki z Wieliczki. Udany atak ze środka oraz blok Katarzyny Świeży i Magdaleny Tyrańskiej na Joannie Beda zakończył pierwszego seta, którego po zaciętej walce wygrały podopieczne Grzegorza Stareńczaka (25:23).

Drugą osłonę od asa serwisowego zaczęła Katarzyna Świeży. Jednak krośnianki szybko odpowiedziały i wyszły na jednopunktowe prowadzenie. W tej części seta ponownie byliśmy świadkami zaciętej walki. Jednak w pewnym momencie Karpaty zaczęły wypracowywać sobie przewagę. Gdy Magdalenie Machowskiej i Katarzynie Nadziałek udało się zatrzymać Tyrańską, przewaga gości wzrosła do trzech oczek (13:10). Wieliczanki nie rezygnowały i starały się odrabiać stratę, ale w drugiej części seta siatkarki MKS-u miały problem z dokładnym przyjęciem, często tylko plasowały, a z takich prezentów korzystały przyjezdne (23:18). W końcówce gospodynie próbowały odrabiać straty lecz bezskutecznie tą odsłonę zakończył serwis w siatkę Juli Sapalskiej (25:20).

Trzeci set od początku należał do zawodniczek z Krosna, które już na początku zaczęły wypracowywać sobie przewagę, gdy atak skończyła Gabriela Gosidło było już 4:1. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec MKS-u Grzegorz Stareńczak. Przerwa na nie wiele się zdała, gdyż siła ognia była po stronie Karpat, skrzydłowe tego zespołu kończyły niemal każdą piłkę w ataku. Wieliczanki nie potrafiły dokładnie przyjąć przez co często atakowały z sytuacyjnych piłek. Większość z tych zagrań kończyło się na siatce lub było podbijanych, co sprawiło że przewaga PWSZ się powiększała (19:10). Seta bez historii zakończyła atakiem ze skrzydła Joanna Paluch (25:12)

W czwartym secie zawodniczki Karpat szybko uzyskały przewagę, ale gospodynie nie zamierzały odpuszczać. Gdy Katarzyna Świeży zaczęła serwować, wieliczanki odrobiły straty. Świetnie w bloku spisywała się Izabela Bałucka, która dwukrotnie zatrzymała Gabrielę Gosidło, zawodniczkę, która w poprzedniej odsłonie napsuła tyle krwi drużynie MKS-u. Miejscowe zdobyły pięć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. Ciężar gry na swoje barki wzięła Magdalena Machowska, to dzięki jej atakom Karpaty ponownie objęły prowadzenie, które zaczęły powiększać. Dzięki skutecznemu bloku i zagrywce Katarzyny Warzochy było już (17:13). Czas wzięty przez trenera Stareńczaka na nie wiele się zdał, gdyż krośnianki utrzymywały bezpieczną przewagę (22:16). Dopiero wtedy do odrabiania strat zabrały się siatkarki MKS-u, gdy atak z drugiej linii skończyła Magdalena Tyrańska , tylko trzy punkty dzieliły oby dwie ekipy. Wieliczka miała na swojej stronie piłkę na załapanie kontaktu, ale nieporozumienie zawodniczek przekreśliło tę szansę. Seta i mecz zakończyła skuteczna kiwka Katarzyny Warzochy (25:21)

MKS MOS Wieliczka – PWSZ Karpaty Krosno 1:3
(25:23, 20:25, 12:25, 21:25)

Składy drużyn:
MKS Wieliczka: Borowska, Bałucka, Świeży, Durbas, Tyrańska, Leśniak, Windak (libero) oraz Antos, Kerep, Suchan, Urban i Sapalska
Karpaty: Nadziałek, Warzocha, Dziadosz, Beda, Machowska, Paluch, Bielecka (libero) oraz Szewczyk, Witkoś, Gosidło i Podlasek