Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider wygrał po tie-breaku w Gorzowie Wlkp.

I liga M: Lider wygrał po tie-breaku w Gorzowie Wlkp.

Trzeciej porażki z rzędu doznali siatkarze Rajbudu GTPS-u Gorzów. Tym razem gorzowianie przegrali 2:3 z Pekpolem Ostrołęka. O porażce zadecydował słaby czwarty i piąty set w wykonaniu GTPS, a Pekpol umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Pierwszy set spotkania dobrze rozpoczęli goście. Po skutecznych atakach Pawła Pietkiewicza i Artura Żylińskiego Pekpol wygrywał 10:5. Kilkupunktowe prowadzenie z początku partii podopieczni Andrzeja Dudźca dowieźli do końca seta. W kolejnych dwóch odsłonach obudzili się gospodarze. Po wygranych setach odpowiednio – 25:16 i 29:27 wydawać się mogło, że goście z Ostrołęki mogą doznać pierwszej ligowej porażki w tym sezonie.

Gorzowianie jednak zupełnie się pogubili i dwa kolejne sety oddali niemal bez walki. – Nie wiem, co się stało z naszą grą w czwartej i piątej partii. Od początku borykamy się z tym, że jednego seta gramy bardzo dobrze, a drugiego tragicznie. Gramy ze sobą dopiero od kilku miesięcy. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Mam nadzieję, że w play-offach, to my będziemy najlepsi – powiedział Krzysztof Kocik, który prowadził z boiska zespół GTPS-u Gorzów. Kocik w roli pierwszego szkoleniowca zastępuje Andrzeja Stanulewicza, który ma problemy zdrowotne.

Cieszę się ze zwycięstwa, chociaż uważam, że zagraliśmy przeciętny mecz – mówił trener Pekpolu, Andrzej Dudziec. To Gorzów był bardziej zdeterminowany i bardziej walczył. My mieliśmy lepszych zmienników. Wiedziałem, że będzie tu trudno wygrać, szkoda, ze te punkty nam uciekły.

Rajbud GTPS Gorzów po dzisiejszej porażce z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Pekpol utrzymał pozycje lidera.

Rajbud GTPS Gorzów – Pekpol Ostrołęka 2:3
(22:25, 25:16, 29:27, 17:25, 11:15)

GTPS: Neroj, Błoński, Mysera, Wojtysiak, Kocik, Szulik, Gaca (libero) oraz Nalewajko, Polański, Kocoń i Krzywiecki
Pekpol: P. Pietkiewicz, Woroniecki, Stańczuk , Żyliński, Sacharewicz, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Rutecki i Szczygielski