Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty pozostają w Murowanej Goślinie

I liga K: Trzy punkty pozostają w Murowanej Goślinie

W meczu siódmej kolejki pierwszej ligi kobiet KS Piecobiogaz Murowana Goślina pewnie i zgodnie z planem pokonał za 3 punkty PLKS Pszczyna. Tylko pierwszy set był zacięty i zakończył się zwycięstwem pszczynianek. W pozostałych dominowały gospodynie.

Zaczęło się planowo. Gospodynie objęły prowadzenie 1:0, 3:2 i nawet 15:11. Słabsze przyjęcie zagrywki i nieporozumienia w obronie spowodowały jednak, że rywalki doprowadziły do remisu po 18. Emocjonująca końcówka inauguracyjnej partii zakończyła się dopiero przy czwartej piłce setowej dla podopiecznych trenera Dariusza Luksa.

Tu do akcji wkroczył trener Krzysztof Janczak. Ostra reprymenda przyniosła efekt. Siatkarki z Murowanej Gośliny znów jako pierwsze zdobyły punkt, tyle że tym razem wręcz rozbiły i tak przetrzebiony kontuzjami team z Pszczyny. Wystarczy powiedzieć, że po wcześniejszych kontuzjach Staniuchy i Kubiczek, trener Luks miał w tym meczu do dyspozycji tylko 9 siatkarek. PLKS pewnie nie wyszedłby z tzw. "dychy" ale "piecyki" wyraźnie się rozluźniły. Set i tak pewnie wygrany przez Piecobiogaz do 13.

Dwie kolejne partie to coraz lepsza gra siatkarek z Murowanej Gośliny, które nie mogły sobie pozwolić na kolejną stratę meczowych punktów. Determinacja, pewność w grze, pomysłowe rozegranie, ofiarne obrony – te określenia można by mnożyć. Gospodynie kontrolowały grę i wygrały w tej partii 25:19.

Czwarty set to już kropka nad i. Irina Archangielska przy wysokim prowadzeniu swojej ekipy pozwalała sobie nawet na pomysłowe, kombinacyjne akcje, po których punkty zdobywały Malinowska oraz najlepiej tego dnia dysponowane Zielińska i Strządała. Gdy do tego dodamy ścianę bloku, którą stawiały Raś i Fedorów oraz obrony Śliwy, po których Piecobiogaz zdobywał punkty z kontr to widać od razu, że od drugiego seta wygrywał po prostu zespół. Gospodynie rozbiły PLKS w ostatniej partii do 13 i w całym meczu 3:1, inkasując planowe 3 punkty w tabeli.

MVP meczu wybrana została Beata Strządała.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – PLKS Pszczyna 3:1
(26:28, 25:13, 25:19, 25:11)