Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spartanki na tarczy wracają z derbów Mazowsza

I liga K: Spartanki na tarczy wracają z derbów Mazowsza

fot. Piotr Kucza

Za nami kolejne derby Mazowsza w I lidze kobiet. Tym razem, w 7. kolejce spotkań zaplecza ekstraklasy w Arenie Legionowo miejscowa Siódemka podejmowała stołeczną Spartę. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy Wojciecha Lalka.

* foto Piotr Kucza

Z wysokiego „C" rozpoczęły podopieczne Wojciecha Lalka pojedynek ze Spartą. Po serii zagrywek Anny Sołodkowicz legionowianki prowadziły już 7:1, jednak za sprawą błędów własnych ich prowadzenie stopniało do czterech oczek (8:4). Kiedy za linii dziewiątego metra znalazła się Marta Łukaszewska, miejscowe ponownie zaczęły uciekać przeciwniczkom. As serwisowy atakującej Siódemki oraz kontry Sołodkowicz zmusiły Tomasza Kamudę do pierwszych zmian. Przy stanie 12:5 w miejsce Moniki Bryczkowskiej na boisku pojawiła się Kinga Dybek, jednak w natarciu nadal były gospodynie (14:5). Dzięki agresywnej zagrywce Pauliny Głaz spartanki odrobiły co prawda dwa punkty, ale w tym momencie beniaminek I ligi kobiet pokazał przeciwniczkom, że poza serwisem, równie dobrze radzi sobie w grze blokiem. Przy stanie 18:9 warszawski szkoleniowiec zdecydował się na podwójną zmianę, jednak i to nie przyniosło spodziewanego efektu. Izabeli Ściborskiej, która zmieniła Ewelinę Polak udało się zdobyć dwa oczka, ale przewaga legionowianek wciąż rosła. Przy jedenastopunktowym prowadzeniu gospodarzy (23:12) na zmiany zdecydował się także Wojciech Lalek dając okazję do gry Małgorzacie Lizińczyk i Justynie Łunkiewicz. Wynik pierwszej partii ustaliła Katarzyna Jóźwicka zatrzymując na skrzydle Paulinę Głaz (25:13).

Także od mocnego uderzenia rozpoczęła się druga odsłona meczu. Gdy z zagrywki schodziła Małgorzata Plebanek miejscowe prowadziły już 4:0. Co prawda dzięki Magdalenie Wawrzyniak i Kindze Dybek stołeczne zmniejszyły straty do dwóch oczek (5:3), ale gdy Plebanek zdobyła kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki, Siódemka Legionovia prowadziła 10:5. Podopieczne trenera Kamudy grały coraz odważniej, a przede wszystkim z dużym poświęceniem w obronie. Angelika Bulbak na przemian z Martą Siwką popisywały się efektownymi obronami. Gdy ze stanu 16:12 błyskawicznie robiło się 16:14 o pierwszą przerwę w tym spotkaniu poprosił trener Lalek. Po wznowieniu asem serwisowym popisała się Dybek (16:15), która bliska była wyrównania. Przy stanie 16:15 serwis młodej zawodniczki Sparty przyjmowała Anna Sołodkowicz. Piłka wróciła na stronę warszawianek i szczęśliwie wpadła w 8 metr (17:15). Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 20:19. Wówczas po akcji Małgorzaty Skorupy Siódemka odskoczyła na dwa punkty, a ostatnie akcje należały do Łukaszewskiej, która niemal w pojedynkę zakończyła drugiego seta (25:21).Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych, które po ataku ze środka Eweliny Toborek prowadziły 1:0. Środkowej Sparty bardzo szybko odpowiedziała Sołodkowicz. Przyjmująca Siódemki najpierw potężnie uderzyła po skosie, by w następnej akcji cieszyć się z punkty zdobytego zagrywką (2:1). Legionowianki uciekły rywalkom na dwa oczka, jednak straty odrobiła Głaz, a po błędzie miejscowych po raz kolejny na prowadzenie wyszła ekipa ze stolicy (4:3). Na reakcję gospodyń nie trzeba było długo czekać. Plebanek przebiła się przez podwójny blok, a gdy duet Jóźwicka-Łukaszewska dwukrotnie zatrzymał Dybek i Toborek, beniaminek z Legionowa prowadził 7:4. Warszawianki starały się dotrzymywać miejscowym kroku, ale ze stanu 13:11, bardzo szybko zrobiło się 19:12. Trener Lalek podobnie jak w pierwszym secie, zdecydował się na podwójną zmianę. W zespole Sparty ciężar gry starała się wziąć na siebie młoda przyjmująca – Kinga Dybek, jednak rozpędzone legionowianki nie zamierzały zwalniać tempa i pewnie wygrały 25:16.

Siódemka Legionovia Legionowo – Sparta Warszawa 3:0
(25:13, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:
Legionovia: Plebanek, Skorupa, Bąk, Sołodkowicz, Jóźwicka, Łukaszewska, Siwka (libero) oraz Lizińczyk i Łunkiewicz
Sparta: E. Polak, Bryczkowska, Toborek, Wawrzyniak, Głaz, Sikorska, Bulbak (libero) oraz Dybek, Ściborska i K. Polak

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki spotkań oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved