Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Werblińska: Nikt nie mówił o tym, że będzie łatwo

Anna Werblińska: Nikt nie mówił o tym, że będzie łatwo

fot. archiwum

- Drugie miejsce nie jest złe, chociaż na pewno mogłoby być lepiej - przyznała Anna Werblińska. Po powrocie na ligowe parkiety Werblińska zapowiada, że Muszynianka będzie liczyć się w walce o mistrzostwo kraju oraz w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Zacznijmy od podsumowania pięciu pierwszych kolejek PlusLigi. Jak na razie zajmujecie 2. miejsce i to chyba nie jest dla was dobry wynik?

– Drugie miejsce nie jest złe, chociaż na pewno mogłoby być lepiej. Zaczęłyśmy od tej przegranej z Piłą, która nie powinna nam się przydarzyć, bo można przegrać, ale po walce. Nie miałyśmy połowy zespołu na przygotowaniach i nie mogłyśmy razem trenować. Doszły do tego urazy kilku zawodniczek i dlatego ten początek wyglądał dość marnie.

W każdym z meczów wychodziłaś w podstawowej szóstce. Jesteś zadowolona ze swojej postawy na boisku?
– Nie do końca. Praktycznie wszystkie mecze grałam z naderwanym mięśniem brzucha. Jest to dość bolesna kontuzja, która powodowała, że nie mogłam atakować na maksimum. Miewałam ciężkie momenty na boisku, ale chciałam pomóc zespołowi. Teraz w trakcie przerwy poddałam sie leczeniu i kontrola wykazała, że wszystko jest już dobrze. Mam nadzieję, że to ostatnia kontuzja w tym sezonie. Teraz przede wszystkim muszę dużo trenować, aby dojść do optymalnej formy.Teraz masz przerwę spowodowaną Pucharem Świata kobiet. Jak ją wykorzystasz?
– Część tej przerwy wykorzystałam na leczenie kontuzji. Druga część jest rozplanowana przez sztab szkoleniowy. Gramy sparingi i przede wszystkim trenujemy.

Już pod koniec listopada rozpoczniecie walkę w Lidze Mistrzyń. Patrząc realnie, nie będzie łatwo z takimi drużynami, jak Scavolini czy Dynamo.
– Nikt nie mówił o tym, że będzie łatwo, w Lidze Mistrzyń grają najlepsze zespoły. Nie mamy łatwej grupy, ale przecież z każdym można wygrać. Chcemy wyjść z grupy i powalczyć o finał Ligi Mistrzyń, więc będziemy chciały wygrywać. Wierzę, że w tym sezonie nam się to uda.

Cel Muszynianki na ten sezon ligowy, jak i w Europejskich Pucharach to?
– Powtórzyć wynik z zeszłego roku i awansowac do finału Ligi Mistrzyń.

* Z Anną Werblińską rozmawiała Aleksandra Sobczak (sport24.com)
* więcej w serwisie sport24.com

źródło: siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved