Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Nie wynik był dzisiaj najważniejszy

Zbigniew Bartman: Nie wynik był dzisiaj najważniejszy

fot. archiwum

- Była okazja wyprowadzić to spotkanie na 3:2 dla nas, ale się nie udało. Zebraliśmy dużo materiału, kibice posiedzieli dwa sety dłużej w hali, więc są korzyści - powiedział po drugim meczu towarzyskim z Czechami atakujący polskiej reprezentacji, Zbigniew Bartman.

Dzisiejszy mecz w wykonaniu Polaków diametralnie różnił się od wczorajszego. Co było tego przyczyną? – Siłownia wychodzi przez dwa dni z organizmu i jeżeli robi się ciężką pracę, to trzeba czterdziestu ośmiu godzin, żeby ten organizm wrócił do swojej normalnej dyspozycji. Jesteśmy w okresie przygotowawczym, więc nie wynik był dzisiaj tutaj najważniejszy. Chociaż wiadomo, jak się gra to tylko po to, żeby wygrać – mówi Zbigniew Bartman.

Pod dużym znakiem zapytania stoi forma Bartosza Kurka, który rozegrał dzisiaj tylko jednego seta. – Każdy ma większe bądź mniejsze urazy. Pamiętajmy, że sezon ligowy cały czas trwa. To nie jest tak, że przyjechaliśmy tutaj na świeżości, po jakichś wakacjach. Bartek narzeka na jakieś drobne urazy, dlatego nie warto go teraz forsować i grać z bólem, jeżeli można złapać troszeczkę oddechu i dojść do lepszej dyspozycji na te spotkania, które naprawdę będą się liczyć – zapewnia popularny „Zibi".

Dzisiejszy pojedynek był kolejnym sprawdzianem przed zbliżającym się Pucharem Świata. Jak podstawowy atakujący reprezentacji Polski ocenia potencjał swojej drużyny? – Mamy bardzo fajną czternastkę, wyrównaną. Każdy, kto wejdzie, może zagrać na wysokim poziomie. W tak długim turnieju, jakim jest Puchar Świata, będzie to bardzo istotne. Poza tym, widać też doświadczenie zawodników, którzy do nas dołączyli, tj. Michał Winiarski czy Paweł Zagumny. Są to światowej klasy gracze i fajnie mieć ich w zespole, bo naprawdę potrafią wyciągnąć zespół, kiedy ma kryzys – zaznacza i jednocześnie dodaje: – Cała nasza grupa jest optymistami, ale niebezpodstawnymi, bo mamy naprawdę bardzo mocny zespół i jedziemy do Japonii, żeby wywalczyć awans olimpijski. Gdybyśmy w to nie wierzyli, to nie byłoby sensu tam jechać – kończy Bartman.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved