Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Paluch: Zespół jest w przebudowie

Tomasz Paluch: Zespół jest w przebudowie

fot. archiwum

KU AZS UZ Zielona Góra w zeszłą sobotę przegrał po tie-breaku mecz z MKS-em Kalisz. Podopieczni Tomasza Palucha w tym sezonie dysponują stosunkowo młodym zespołem. Jak zaznacza szkoleniowiec zielonogórzan - zespół jest w przebudowie.

Jak mówi trener akademików z Zielonej Góry, obecny sezon ligowy jest dla jego zespołu szansą na ogranie młodych zawodników. – Wiedzieliśmy, że ten sezon będzie przełomowy dla nas. To jest sezon przede wszystkim dla młodzieży, żeby się uczyła. To jest sezon żeby na przyszłość budować ten zespół. Pierwotna wersja była taka, że pierwsze osiem zespołów utrzymuje się, gra w play-off. W czasie rozgrywek zostało to zmienione. Można się było wtedy pokusić o jednego, dwóch zawodników doświadczonych. Zakontraktować ich, żebyśmy spokojnie mogli się utrzymać. Teraz jest już po herbacie, nie myślimy już o tym.

Szkoleniowiec AZS-u uspokaja, że jego zespół ma do rozegrania jeszcze wiele spotkań i na pewno zdobędzie ważne ligowe punkty. – Punktów nie jest za dużo, ale mamy całą rundę przed sobą, drugą. Mamy jeszcze dwa mecze w tej rundzie. Chcemy jeszcze zdobyć parę punktów. Tomasz Paluch jest zadowolony z tego, że jego zespół ambitnie walczy na boisku. – Mnie cieszy jedno, że zespół jest waleczny. Natomiast umiejętności mamy jakie mamy, na tą chwilę tak się prezentujemy. Dlatego też te miejsce w tabeli jest odległe. Trener zielonogórzan zaznacza, że w siatkówce potrzebna jest cierpliwość. – Specyficzna dyscyplina siatkówka – tutaj trzeba być na prawdę bardzo cierpliwym żeby te wyniki osiągać. Ten zespół ma za dwa, trzy lata funkcjonować i dlatego tak został budowany. Przed sezonem mieliśmy takie założenia – jak najwyższe miejsce w tabeli. Była tutaj presja środowiska, troszeczkę zarządu na to, że ten zespół ma funkcjonować w takiej wersji jak on teraz wygląda. Beze mnie na boisku. I tak to wygląda. I tak to funkcjonuje. Presji nie mamy. Ja z zawodników zdejmuję tę presję.

Opiekun zielonogórskiej ekipy zapewnia, że nadejdzie moment, w którym jego zespół zacznie prezentować wysoką formę. – Przyjdzie moment, że my zaskoczymy, zaczniemy grać. Nie wiem kiedy to będzie, zespół jest w przebudowie. Umiejętności jeszcze nie pozwalają, ale ja myślę, że to przyjdzie z czasem – zakończył Tomasz Paluch, trener AZS-u Zielona Góra.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved