Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > To już pewne – Kurek zagra w Pucharze Świata

To już pewne – Kurek zagra w Pucharze Świata

fot. archiwum

Wiele mówiło się ostatnio o zdrowiu przyjmującego reprezentacji Polski, Bartosza Kurka, który podczas plusligowego meczu nabawił się urazu pleców. Dziś już wiemy, że zawodnik ten wygrał z kontuzją i pojedzie do Japonii wraz z kolegami z reprezentacji.

„Od początku tygodnia Kurek był poddawany intensywnej fizjoterapii, która, jak sam przyznawał, była bardziej wyczerpująca od zwykłych treningów. Razem z selekcjonerem Andreą Anastasim dali sobie kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji. Przyjmujący stopniowo wracał do zdrowia, a kluczowy test przeprowadzono w czwartek, tuż przed wyjazdem na towarzyskie mecze z Czechami. Kurek po raz pierwszy od spotkania ligowego nie tylko brał udział w rozgrzewce, lecz także zagrywał i atakował. Zadowolone miny zawodnika i trenerów w Spale mówiły wszystko – mimo dużego wysiłku Kurek na ból pleców nie narzekał” – czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Bartosz Kurek nabawił się kontuzji tuż przed meczem obecnego mistrza Polski z Jastrzębskim Węglem. – Czułem jakby ktoś ścisnął mi kręgosłup imadłem – mówił przyjmujący PGE Skry Bełchatów.

– Z medycznego punktu widzenia nie ma już żadnych przeciwwskazań, by Bartosz Kurek mógł pojechać na Puchar Świata – powiedział Przeglądowi Sportowemu lekarz reprezentacji Polski Jan Sokal.Po tej informacji całe środowisko siatkarskie odetchnie po chwilach grozy, jakie zaserwował nam młody przyjmujący Skry. Bez Bartosza Kurka, który jest podporą reprezentacji Polski oraz pewnym zawodnikiem na pozycji przyjmującego, czuć by było pewne braki podczas Pucharu Świata, a może i przełożyłoby się to na wyniki w turnieju. Teraz trener Anastasi, działacze oraz kibice reprezentacji Polski mogą bez obaw spędzić długi weekend oglądając zmagania Polaków podczas meczów z Czechami.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved